Ievēlētie EBLIDA izpildkomitejas biedri:

Latvijas Bibliotēku portāla redakcija sazinājās ar Ernu Vintersu, lai sveiktu ar apstiprināšanu amatā, kā arī jautātu, kāda ir viņas vīzija par darbu EBLIDA.

“Jūtos pagodināta, ka tik daudz biedru balsoja par mani,” raksta Vintersa, “un centīšos attaisnot uz mani liktās cerības. Savas prezidentūras laikā turpināšu darbu, ko mani priekšgājēji ir uzsākuši, vienojot bibliotēkas visā Eiropā. Galvenais mērķis ir vēl vairāk koncentrēties uz aizstāvību Eiropas Parlamentā, lai izplatītu vēstījumu par bibliotēku nozīmi demokrātiskā sabiedrībā. Es ceru, ka EBLIDA spēs sadarboties ar Eiropas Kultūras komiteju, izstrādājot balto grāmatu (white paper), kas ideālā gadījumā radīs Eiropas bibliotēku likuma sistēmu.”

Erna Vintersa ir ABC Huis direktore. ABC Huis ir 2021. gadā izveidota institūcija Alkmārā, Nīderlanē, apvienojot Artiance mākslas centru un Kennemerwaard publisko bibliotēku. Vintersa ir arī PL2030 biedre.

PL2030 (Public Libraries 2030) ir Briselē bāzēta organizācija, kas strādā jau 10 gadus ar mērķi veicināt novatorisku bibliotēku praksi un bibliotēku nozares ieguldījuma atzīšanu Eiropas Savienības institūcijās.

EBLIDA (The European Bureau of Library) ir kopienas un tīklu centrs visām bibliotēku, informācijas un dokumentācijas asociācijām un institūcijām Eiropā, kuras cenšas veidot ilgtspējīgu, demokrātisku un vienlīdzīgu sabiedrību.

www.eblida.org

Informāciju sagatavoja: