Bibliotēku ēku un aprīkojuma sekcijā (Library Buildings and Equipment Section, LBES) darbojas bibliotekāri un arhitekti, kurus aizrauj bibliotēku dizains un tehnoloģijas. Grupas mērķis ir dalīties ar informāciju par bibliotēku ēkām un aprīkojumu, lai uzlabotu nozares speciālistu zināšanas šajā jomā un veicinātu izcilību bibliotēku dizainā.

Lai atbalstītu IFLA stratēģiju, īpaši otro stratēģijas virzienu (Inspire and enhance professional practice), LBES ir uzsākusi jaunu iniciatīvu. Projekta mērķis ir parādīt bibliotēku dažādību – lielas un mazas, populāras un mazāk zināmas, jaunuzceltas, pārbūvētas un atjaunotas – iedvesmojot nozares speciālistus.

Iniciatīvas vizuālā rakstura dēļ LBES ir izvēlējusies “Instagram” kā visatbilstošāko kanālu, lai popularizētu iedvesmojošas bibliotēkas un atbalstītu to centienus tikt pamanītām globālā mērogā. Ir izveidots jauns “Instagram” konts ifla_lbes_inspiringlibraries. Projekta pirmais ieraksts tika publicēts šī gada septembra beigās. Tas ātri piesaistīja bibliotekārās sabiedrības interesi, pirmajās divās dienās piesaistot vairāk nekā 100 sekotāju.

Pirmais ieraksts bija veltīts Helsinku Centrālajai bibliotēkai “Oodi”, kura 2019. gadā ieguva IFLA Gada bibliotēkas balvu publisko bibliotēku kategorijā (IFLA/Systematic Public Library of the Year Award 2019). Ziņas tiek rūpīgi atlasītas un pārdomātas, lai parādītu dažāda veida bibliotēkas no visas pasaules. Projekts turpinās, un tā sekotāji var sagaidīt vēl daudzus iedvesmojošus un apbrīnojamus bibliotēku arhitektūras piemērus, vismodernākās tehnoloģijas un izcilas dizaina idejas, kas palīdzēs citādi paskatīties uz bibliotēku ēkām, telpām un iekārtojumu.

Helsinku centrālā bibliotēka “Oodi”; foto: Maarit Hohteri

Konkordijas universitātes R. Hovarda Vebstera bibliotēka (Concordia University’s R. Howard Webster Library)

Ja arī jūsu bibliotēkai ir interesants un iedvesmojošs dizains un jūs vēlaties, lai tas tiktu parādīts LBES “Instagram” kontā, informējiet par to rakstot: Louise Dahlberg louise.dahlberg@umu.se vai Margie Kirkness margie.kirkness@shellharbour.nsw.gov.au.

Pēc IFLA informācijas sagatavojusi:
Kristīne Deksne
Latvijas Nacionālā bibliotēka