Plenēra gaitā atklās deviņas izstādes, to skaitā sešu Latvijas grafikas mākslinieku- Raita Hroloviča; Martas Bumbieras; Ināras Garklāvas; Mētras Drulles; Māra Subača; Ineses Mīlbergas personālizstādes, jauno grafiķu Dinas Danosas, Artūra Lukša un Gvido Vizuļa kopizstādi, kā arī grafikas plenēra prezentācijas un noslēguma izstādes.

Plenērā piedalās 19 grafikas mākslinieki Mētra Drulle, Dina Danosa, Ilze Karlsone, Ināra Garklāva, Inese Mīlberga, Raitis Hrolovičs, Māris Subačs, Einārs Kvilis, Alex Ets, Aleksandrs Boče, Anatolijs Šandurovs, Gvido Vizulis, Anna Orniņa, Mārīte Kluša, Tīna Karpova,  Vitālijs Vinogradovs no Latvijas un  Diāna Višņevskaja, Anna Ponomarjova, Igors Cvetkovs-  no Krievijas.

Projektu  8. starptautiskais grafikas plenērs “Ventspils DOKUMENTA 2016” ar Ventspils pilsētas domes finansiālu atbalstu realizē Ventspils bibliotēka un plenēra “Ventspils DOKUMENTA” radošā komanda – Eva Ilze Jankovska, Mārīte Kluša, Anna Orniņa un Jekaterina Karpova.

Plenēra atbalstītāji – Ventspils pilsētas domes Izglītības pārvalde, laikraksts Ventas Balss, Ventspils Mākslas skola, Ventspils Augsto Tehnoloģiju parks (VATP), Kurzemes Democentrs, Ramirent Baltic AS, SIA “Hercoga druka”, “Endija Velonoma”.

Grafikas plenēra iniciatore un aizsācēja ir māksliniece Mārīte Kluša. “Ventspils DOKUMENTA” mērķis ir katru gadu augustā Ventspilī pulcēt grafikas māksliniekus, lai kopā darbojoties, attēlotu vienu tēmu dažādās grafikas tehnikās. Savukārt ventspilnieki un pilsētas viesi var gan iepazīt grafikas tapšanas tehnisko procesu, gan apskatīt vairākas darbu izstādes un  tikties ar māksliniekiem.

Plenēra programma:

Datums

Laiks

Vieta

Notikums

09.08.

Amatu māja

Skolas iela 3

Martas Bumbieras personālizstādes atklāšana “Līdzība par kādu augli”

10.08.

t/n “Jūras vārti”

Karlīnes iela 40