Augstos viesus sveica kultūras ministrs Ints Dālderis. Ar bibliotēkas projekta gaitu iepazīstināja Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks un Rīgas pilsētas arhitekts, LNB Atbalsta biedrības valdes loceklis Jānis Dripe. Nacionālās būvkompāniju apvienības vadītāji Māris Saukāns un Ainārs Pauniņš vadīja viesu ekskursiju pa jaunbūvi.

Pasākuma laikā vēstniecību pārstāvji tika aicināti sniegt starptautisku atbalstu un apsvērt iespējas dāvināt Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas iekārtošanai nepieciešamo aprīkojumu.

“Mūsu ikdiena un informācijas telpa ir pārpilna ar rūpēm un dažāda mēroga nebūšanām. Taču ir arī lielās un labās lietas. Gan fiziskā mēroga ziņā, gan satura garīguma kontekstā – tieši tāda “labā lieta” manā uztverē ir Nacionālās bibliotēkas būvniecība. Latvijā akreditētajiem vēstniekiem ir svarīgi rādīt mūsu pozitīvos praktiskos centienus. Vērstus uz nākotni, ilgtspējīgus, kultūrai un izglītībai domātus. Šādā kontekstā bija vien loģisks un pragmātisks Latvijas puses aicinājums dažādu valstu vēstniecībām dot savu ieguldījumu – ar zināšanām, tehnoloģiju, specifiskām iekārtām un materiāliem palīdzēt mūsu Nacionālajai bibliotēkai kļūt pat Eiropas mēroga kultūras centru un kultūras galvaspilsētas arhitektonisku akcentu 2014. gadā,” par pasākuma mērķi stāsta Jānis Dripe.

Kanādas vēstnieks R. Skots Heteringtons (R.Scott Heatherington) par jauno Nacionālās bibliotēku saka: “Ēkas dizains ir ļoti moderns un atvērts. Domāju, ka Gaismas Pils simbolizē Latvijas kā dinamiskas sabiedrības nākotni pārtikušā, veiksmīgā Eiropas Savienībā.”

Ar iespaidiem pēc ekskursijas Gaismas pils būvlaukumā dalījās arī Lietuvas vēstnieks Antanas Valionis: “Ļoti labu iespaidu atstāja gan Latvijas nodoms uzbūvēt iespējams pašu skaistāko bibliotēku Baltijas valstīs, gan veikto darbu kvalitāte un darba kultūra. Vēlu, lai centieni sākt šo ēku izmantot laikā tiktu veiksmīgi realizēti!”.

Dānijas konsule Karina Milina (Carina Mylin) par piedzīvoto būvlaukumā emocionāli stāstīja: “Iespaidīgi betona apjomi un cilvēku darbs, lai radītu šo unikālo Rīgas pilsētobjektu. Bibliotēkas ēkas kontūras ļauj nojaust kāda būs šī vieta, kas pacels dvēseles zināšanu un skaistuma augstumos.”