Bibliotēkas darbinieki uz jauno Gāliņciema sabiedrisko centru pārved krājumu un iekārtojas jaunajā ēkā Kuldīgas ielā 138. 620 kvadrātmetrus plašajās telpās būs atsevišķa zāle pasākumiem, plaša telpa bibliotēkas krājuma izvietošanai, brīvpieejas datori un atsevišķa zona bērniem un jauniešiem. Gāliņciema jaunajā bibliotēkā īpaši rūpēsies par to, lai bibliotēkas pakalpojumus varētu saņemt cilvēki ar redzes traucējumiem.

Līdztekus esošajiem bibliotēkas pakalpojumiem Gāliņciemā turpmāk piedāvās iepazīties ar tradicionālā dzīvesveida un savdabības saglabāšanu tādās jomās kā ventiņu valoda, folklora, latviskā dzīvesziņa, seno arodu prasmes, literatūra un rakstniecība, kultūras un dabas mantojuma saglabāšana, dzimtu vēstures pētniecība, kā arī palīdzēs apgūt jaunas digitālās prasmes un pielietot tehnoloģijas.

Foto: Kristīne Duļbinska

4. augustā no 16.00 līdz 18.00 Gāliņciema jaunā bibliotēka vērs durvis apmeklētājiem, piedāvājot atklāšanas koncertu, kurā muzicēs Ventspils vokālais ansamblis “Mundus”, dažādas radošās darbnīcas, kas ļaus iepazīt bibliotēkas jaunos pakalpojumus, un iespēju apskatīt skaistās telpas. Gāliņciema bibliotēkas durvis būs atvērtas arī Pilsētas svētku sestdienā, 5. augustā, no 10.00 līdz 16.00.

Vairāk informācijas:
Kristīne Duļbinska