Pēdējie dati liecina, ka skolēniem jāiztur liels konkurss uz kāroto vietu – patlaban uz 410 publicētajām vakancēm pietiekušies vairāk nekā 1100 skolēni.
 
Tādēļ "Junior Achievement – Latvija" (JAL) aicina visus darba vietu un jomu speciālistus visā Latvijā kļūt par "ēnu devējiem" un atbalstīt jauniešu karjeras izglītību. JAL izpilddirektore Laila Kundziņa uzsver: "Ēnu diena noteikti ir laba iespēja satikt skolēnu, kas būs nākamais darbinieks, klients, kolēģis vai pat darba devējs".
 
Gan "ēnas", gan "ēnu devēji" vēl var pieteikties 6. decembrī gaidāmajai "ēnu dienai".
 
Kā aģentūrai LETA pastāstīja JAL sabiedrisko attiecību vadītāja Elīna Kuzmina, pieteikties iespējams "Ēnu dienas" mājaslapā "www.enudiena.lv".
 
Arī skolēniem JAL iesaka būt aktīviem un pašiem vai ar skolotāja palīdzību sazināties ar interesējošajām darba vietām un vienoties par ēnošanas iespēju, lai praksē iepazītu savu nākotnes profesiju un redzētu, kā skolā iegūtās zināšanas tiek praktiski pielietotas.
 
Patlaban starp publicētajām vakancēm skolēniem ir iespēja izzināt tādus amatus un profesijas kā baņķieri, ārsti, farmaceiti, prezidenti, direktori un valdes priekšsēdētāji, ziņu reportieri, žurnālisti un laikrakstu redaktori, personāla atlases, mārketinga un sabiedrisko attiecību speciālisti, brokeri, piloti, stjuarti, grāmatveži, policisti, inženieri, skolu direktori un mācībspēki, tehnologi, šuvēji, būvinspektori, programmētāji, valsts sekretāri, juristi, fotogrāfi, apsargi, garšvielu attīstītāji.
 
Visplašāko ēnu vietu skaitu skolēniem piedāvā "SEB Unibankas" filiāles visā Latvijā, bet visvairāk skolēnu izrāda interesi dienu pavadīt kopā ar Valsts prezidentu – konkursam uz šo ēnu vietu līdz šim pieteikušies 148 jaunieši.
 
Pietiekšanās process vēl rit pilnā sparā. Pēc iepriekšējo septiņu gadu pieredzes, rīkotāji prognozē, ka līdz pat 6.decembrim "ēnu" un "ēnu devēju" pieteikumu skaits augs.
 
Jau ziņots, ka "ēnu diena" ir visā pasaulē atzīta un plašu atsaucību guvusi skolēnu karjeras izglītībai veltīta diena. "Ēnu dienā" skolēni dodas iepazīt dažādas darba vietas un pārbauda savas nākotnes profesijas izvēli, vairākas stundas pavadot kopā ar kādas izvēlētas profesijas speciālistu. Latvijā šogad "Ēnu diena" norisināsies 6. decembrī.
 
 
Aija Eriņa LETA
Copyright © LETA