2014. gada 10. oktobrī plkst. 16.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas Ķengaraga filiālbibliotēka (Rīgā, Maskavas ielā 271a) ielūdz uz mākslinieces ekslibristes Elitas Viliamas jubilejas izstādes “Ar grāmatu apkārt pasaulei” atklāšanu.

Muzicēs Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas vijolnieku ansamblis un   VEF kultūras pils vīru vokālais ansamblis (vadītājs – komponists Vilnis Salaks).

Elita Viliama beigusi grafikas nodaļu Latvijas Mākslas akadēmijā, kas tolaik saucās Teodora Zaļkalna LPSR Valsts Mākslas akadēmija. Strādā stājgrafikā, exlibris žanros un citās jomās.

No 1980. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. No 1985. līdz 2000.gadam ir Exlibris kluba priekšsēdētāja. 1998.gadā Elitas Viliamas vārds iekļauts Pasaules Exlibris enciklopēdijā.

Izstādēs piedalās kopš 1974. gada. Mākslinieces darbi eksponēti Beļģijā, Dānijā, Kanādā, Japānā, Krievijā, ASV, Vācijā, Portugālē.

Elita Viiliama ilustrējusi tādas grāmatas kā V.Haufa „Pasakas”, L.Millera „Jūrniecības vārdnīca”, Krievu-latviešu-lietuviešu jūrniecības juridisko terminu vārdnīca, krājumu „Salacgrīva-80”, S.Kaldupes  „Meža grāmatu” un citas.

Noformējusi žurnālus “Latvija pasaulē” un “Latvijas lauksaimnieks”, kā arī dažādus tematiskus bukletus.

Sagaidot Latvijas 100.dzimšanas dienu, emitē pastmarku kolekciju, veltītu pazīstamiem komponistiem, māksliniekiem, rakstniekiem.

Aktīvi piedalās RCB Ķengaraga filiālbibliotēkas rīkotajos pasākumos un izstādēs.

Izstāde “Ar grāmatu apkārt pasaulei” bibliotēkā aplūkojama no 6. līdz 31. oktobrim.

Kontaktinformācija: 67262854