Mesas atcelšanas iemesli presei netiek atklāti, taču visdrīzāk vainojama pēkšņā Dubaijas finanšu krīze. Dubaijas emirāta parādu nasta sasniedzot 100 miljardus ASV dolāru. Mohammeds bin Rašīds el Maktūms, kas līdz šim tika uzskatīts par vienu no pasaules bagātākajiem monarhiem (viņa īpašumu pirmskrīzes vērtība bija 14 miljardi ASV dolāru), 2009. gadā esot zaudējis 6 miljardus ASV dolāru.

Starptautiskās bērnu grāmatu mesas mērķis bija veicināt bērnu lasītprieku, stiprināt ASV, Rietumeiropas un arābu valstu kultūras kontaktus. Mesā, kas plaši reklamēta jau Frankfurtes grāmattirgū 2009. gada oktobrī, bija aicināti piedalīties Eiropas lielākie apgādi. Bija ieplānoti skandināvu bērnu literatūras lasījumi, diskusijas par literatūru, izdevējdarbību un lasīšanas veicināšanu, bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde, kursi izdevējiem un literārajiem aģentiem. Radošajā centrā bija paredzētas nodarbības stāstniekiem, kā arī grāmatu ilustratoriem. Darbu uzsāktu bērnu literatūras bibliobuss, kas piedāvātu lasāmvielu jaunākajai paaudzei skolās, parkos un iepirkšanās centros.

Jādomā, ka starptautiskā bērnu grāmatu mesa Dubaijā — tās organizēšanā jau ieguldīts liels darbs un finansējums, notiks, vismaz pēc tam, kad emirāts būs pārvarējis lielākās finansiālās grūtības.

Izmantotā informācija

Alexowitz, Myriam. Kinderbuchmesse in Dubai im Februar 2010 [Tiešsaiste]. 03 Dezember 2009. Dubai News, Pieejams: http://www.dubai-report.de/news/2431000/kinderbuchmesse-in-dubai-im-februar-2010.

Neilan, Catherine. Dubai International Children`s Fair cancelled [tiešsaiste]. 20 December 2009.  The Bookseller. Pieejams: © The Booksellerhttp://www.thebookseller.com/news/107358-page.html.