A. Ritiņa dzimusi 1975. gada 30. novembrī Ludzā, šobrīd strādā Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskolā par gleznošanas un rokdarbu pasniedzēju.

2004. gadā beigusi Latvijas mākslas akadēmiju, iegūts maģistra grāds mākslā (glezniecībā). No 1997. gada piedalās dažādās izstādēs, plenēros, konkursos. 2003. gadā kļuvusi par 2. pakāpes laureāti starptautiskajā izstādē- konkursā "Art Sessio" Vitebskā (Baltkrievija). 2004. gadā laureāte izstādē- konkursā "Ainava" Valmierā. 2007. gadā piedalījās radošajā braucienā uz Valmieras sadraudzības pilsētu Hoje-Taastrup (Dānija).
Mākslinieces darbi atrodas Latgales Kultūrvēstures muzeja Rēzeknē un Ludzas muzeja īpašumos, kā arī privātkolekcijās Latvijā, Dānijā, Vācijā, Norvēģijā, Itālijā, Anglijā.
Māksliniece par sevi saka:
"Esmu mainīga…Bet mans iedvesmas avots ir Daba, īpaši Koks. Koku silueti ir dažādi, gluži kā raksturi un tēli – ekspresīvi un mierīgi, plati un šauri, izspūruši un saķemmēti, taisni, līki. Kopti un mežonīgi… Un krāsu attiecības ar debesīm, zemi, garām aizlidojušu tauriņu, saules staru un vakara krēslu… Un rotājumi, Dieva dāvanas- lietus kā pērles, sniegs kā mežģīnes, ogas kā krelles…Nav mainīgas izjūtas, bet mainīgi ir izteiksmes līdzekļi."

Informāciju sagatavoja:
Dzidra Stupāne