Šogad tā notiks no 11.03.2013. līdz 15.03.2013., līdzīgi kā iepriekšējos gadus, tiks diferencētas apmācību grupas publiskajām un speciālajām un zinātniskajām bibliotēkām. 11.03.2013. mācības abām grupām notiks Kultūras informācijas sistēmu centrā, bet pārējās dienās vieslektore Teresa Gorecka dosies uz vairākām bibliotēkām Rīgā un ārpus tās. Plānotas apmācību sesijas LNB, LU bibliotēkā, RTU bibliotēkā, RSU bibliotēkā, Rīgas Centrālajā bibliotēkā, Mūzikas akadēmijas bibliotēkā, kā arī divas izbraukumu sesijas Bauskas Centrālajā bibliotēkā un LLU bibliotēkā Jelgavā.

EBSCO ir daudznozaru pilntekstu žurnālu, grāmatu, uzziņu izdevumu un analītisko apskatu datubāze angļu valodā, kas Latvijas bibliotēku lietotājiem ir pieejama kopš 2003. gada. Nemainīgi tā palikusi vispopulārākā un visvairāk lietotā starptautiskā datu bāze gan publiskajās, gan zinātniskajās un speciālajās bibliotēkās.

To nepārprotami apliecina arī 2012. gada izmantošanas statistikas dati, kas uzrāda rekordlietu kopējo informācijas meklējumu sesiju skaitu – 2326557, 2011. gadā tas bija 1655583; publikāciju pilnteksti lejupielādēti 189971reizes, attiecīgi 2011. gadā – 133474.

2013. gadā EBSCO resursus abonē 37 Latvijas publiskās un speciālās bibliotēkas, kas ir par sešām bibliotēkām vairāk nekā pērn. Šogad datubāzi abonē arī Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka, Rīgas Centrālā bibliotēka, Gulbenes bibliotēka, Biznesa Vadības Koledža, Latvijas Biznesa koledža u.c. Lai veicinātu šo pasaules līmeņa resursu apgūšanu, regulāri notiek jaunu datu bāzes tematisko sadaļu izmēģinājumi, jo datubāze aptver milzīgu datu apjomu – vairāk kā 350000 publikāciju nosaukumu no 83000 pasaules izdevājiem.

Projekts ir atvērts jauniem sadarbības partneriem, ikvienai bibliotēkai, kas  vēlas piedāvāt saviem lietotājiem drošu, uzticamu un kvalitatīvu elektronisko informāciju.

Kontaktpersona:

Agrita Sagalajeva