2015. gada 8. jūlijā plkst.17:00 Aspazijas mājā Dubultos (Jūrmalā, Z.Meierovica prospektā 20/22) ikmēneša pasākumu ciklā “Kafija ar Aspaziju” septītā sarīkojuma – jūlija – personība ir dzejniece, rakstniece, māksliniece un pedagoģe Dzidra Rinkule Zemzare, kurai šogad atzīmējam 95. dzimšanas dienu.

Sarīkojums paredzēts kā atceres un atmiņu vakars, kurā piedalīsies mākslinieces brālis, gleznotājs Uldis Zemzaris. Dzidras Rinkules – Zemzares dēls, mūziķis un pedagogs Jānis Rinkulis dalīsies atmiņās par paaudzi, kurai māksliniece rakstīja savus darbus. “Laba slava sniedziņam…”, “Zaķēns mežā ezi sauc…”, “Gribulītis stabulē…” – teju ikvienam atmiņā palikušas šīs vecāku skaitītās, bērnu dienu grāmatiņā lasītās vai radio dzirdētās Dzidras Rinkules – Zemzares dzejas rindas.

Pieminot sarīkojuma personību, kuras darbi ir ne vien spilgti saglabājušies laikabiedru atmiņās, bet zināmi arī mūsdienu jaunajai paaudzei, pasākuma organizatori cer sagaidīt arī klātesošos, kuri vēl atceras mākslinieci. Pasākums piedāvā atsaukt atmiņā Dzidras Rinkules – Zemzares personību un darbus. Pasākumā skanēs arī Arvīda Žilinska dziesmas bērniem ar dzejnieces vārdiem Solveigas Rajas izpildījumā. Rakstnieces prozu un aforismus lasīs aktrise Rasmas Garne.