Tās turpinās arī tagad, izvedot dzeju, dzejniekus un dzejas mīlētājus ārpus viņu ierastās ikdienas un ļaujot vārsmu pasaulē ieskatīties, ieklausīties un iejusties ikvienam. Jūrmalā Dzejas dienas vienmēr apvītas ar īpašu auru, jo šeit tikai dienu pēc savas dzimšanas dienas 1929.gadā Rainis aizgāja mūžībā. Ko šogad Jūrmala piedāvā Dzejas dienās?

Horna dārzs

Jomas ielā 35, Majoros

Tradicionālais Dzejas dienu pasākums Jūrmalā notiks 14. septembrī Horna dārza lapenē, vainagojot Jūrmalā kā Raiņa un Aspazijas pilsētā notiekošos daudzos dzejai un abiem dzejniekiem veltītos sarīkojumus:

– plkst.12.00-19.00 Horna dārza grāmatu tirdziņš. Grāmatas par izdevēja cenām;

– plkst.16.00 Mikolaja Ložiņska bērnu pasaku grāmatas “Būtnes bēg” fragmentu priekšlasījums. Lasa grāmatas tulkotāja Ingmāra Balode;

– no plkst.17.00 Jānis Peters iepazīstinās ar savu jauno dzejas krājumu “Minhauzens un kamikadze”, vokālā grupas “Sus dungo” dalībnieces Kate Pāvula un Liene Dravniece izpildīs dziesmas ar Jāņa Petera vārdiem;

– plkst.18.00 Dzejniece un tulkotāja Ingmāra Balode iepazīstinās ar jauno dzejas krājumu “alba”, muzicēs dziesminieki Miks Frišfelds un Kārlis Kazāks.

Aspazijas māja

Z. Meierovica prospektā 20, Dubultos

Tālrunis 67769445

• 12.septembrī plkst.18.00 “Divas sievietes”. Tikšanās ar dzejniecēm Ēriku Bērziņu un Ivetu Ratinīku.

Majoru vidusskola

Rīgas ielā 3, Majoros

Tālrunis 67761666

• 14.septembrī plkst.13.00 3.konference “Jūrmala – Raiņa un Aspazijas pilsēta”.

Kauguru bibliotēka

Engures ielā 4a, Kauguros

Tālrunis 67735215

• 6.septembrī plkst.16.00 “Viršu debesīs”. Saruna par dzeju ar literāti un dzejnieci Amandu Aizpurieti.

Raiņa un Aspazijas vasarnīca

J. Pliekšāna ielā 5/7, Majoros

Tālrunis 67764295

• 11.septembrī plkst.17.00 “100 grami kultūras un cukura”. Piedalās Lija Brīdaka, Knuts Skujenieks, Aija Magone.

• 12.septembrī plkst.16.00 Raiņa un Aspazijas sarakste UNESCO “Pasaules atmiņas” Nacionālajā reģistrā. Dr.Jāņa Zālīša priekšlasījums. Plāksnes atklāšana pie Raiņa un Aspazijas vasarnīcas. Piedalās Rita Meinerte (Memoriālo muzeju apvienība), Ilze Knoka (Rakstniecības un mūzikas muzejs), Aija Magone.

• 14.septembrī plkst.17.00 “Ausma Kantāne – dzejā un dzīvē”. Aktrise Ausma Kantāne runās Raiņa un Imanta Ziedoņa dzeju.

Sociālās integrācijas valsts aģentūra

Dubultu prospektā 71, Jaundubultos

Tālrunis 67767045

• 14.septembrī plkst.19.00. “Dzejas rudens motīvi”. Piedalās dzejniece Vaira Griška.