Dzejas dienas ir viena no tām tradīcijām, kas katru mūsu rudeni padara īpašu, šogad jau 54 reizi. Tā ir reize, kad gribas kaut ko īstu, kaut ko dzīvu, kaut ko patiesu.€

Arī daudzās Alūksnes un Apes novadu bibliotēkās skaļāk vai klusāk tiks atzīmētas dzejas dienas. Annas bibliotēkā 20. septembrī plānots pasākums „Skan balsis rudens lapu virpulī”, kur paredzēts klausīties Skaidrītes Kaldupes balss ierakstus no radio, savukārt Malienas bibliotēkā 27. septembrī notiks literāra pēcpusdiena “Dzeja pie kafijas tases”. Zeltiņu bibliotēkā 26. septembrī plkst. 15.00 paredzēts jauno grāmatu apskats Dzejas dienu noskaņās “Saujiņa prieka”. Pededzes bibliotēka 12. septembrī plkst. 12.00 aicinās dzejas dienu ietvaros vecākas paaudzes bibliotēkas lietotājus uz izbraukumu dabā “Domas kā bišu spiets paceļas spārnos un lido no manis pie tevis”. Mārkalnes pagasta bibliotēka mazajiem lasītājiem no 9. līdz 13. septembrim piedāvās „Paslēpes ar dzejoli” – salikt dzejoli, kurš sagriezts pa rindiņām, salikt dzejoli kā puzzli, atrast dzejolim autoru, dzejas asortu gatavošanu. Veclaicenes bibliotēkā 20. septembrī būs iespēja apmeklēt pasākumu senioriem “Kad pīlādžogas sārtojas…”, kurā savu dzeju lasīs paši seniori, ir uzrunāti piedalīties arī citi vietējie dzejdari ar saviem darbiem. 14. septembrī plkst. 12.00 Ilzenes bibliotēkā tiksies dzejas mīļotāji pasākumā „ Dzeja – glezna, kuru mēs dzirdam”. Bibliotēkas apmeklētāji lasīs pašu sacerētos dzejoļus, izmantojot izlasītās grāmatas teksta fragmentu.

Savukārt Jaunalūksnes bibliotēka 4. oktobrī plkst. 18.00 organizē tikšanos ar dzejnieku un mūziķi Guntaru Raču. Septembrī individuāli tiks lasītas Guntara Rača grāmatas „365” un iepazīti viņa dzejoļi. Pasākums, kurā viesosies Guntars Račs 13. septembrī plkst. 18.00 notiks arī Apes novada Trapenes bibliotēkā. Vidagas bibliotēka sadarbībā ar Virešu tautas namu 20. septembrī plkst. 18.00 apmeklētājiem piedāvās pasākumu „Dzejas dienas ROSOLS ar Valdi Atālu”. Gaujienas bibliotēka mazos lasītājus aicinās uz Dzejas rītu bērniem – “Katram savs dzejolītis”.

Alūksnes pilsētas bibliotēka un Alūksnes Bānīša stacija aicina svinēt Dzejas dienas š.g. 13.septembrī plkst. 19:00. Turpinot alūksnietes Sigitas Jakobsones pērn aizsākto tradīciju arī šogad pasākums notiks pie Alūksnes dzelzceļa stacijas (Jāņkalna iela 52). Pasākumā „Sirds uz perona” dzeju dziesmās izdziedās dziesminieks Dinārs Gulbis, darbosies brīvais dzejas mikrofons, katrs varēs pārbaudīt savu erudīciju viktorīnā „Uzmini dzejas autoru”, kā arī piedalīties akcijā „Dzejas grāmatu maiņas punkts”, kurā savu dzejas grāmatu iemainīt pret kāda cita atnestu un sev interesējošu dzejas krājumu.