Šogad Dzejas dienu moto ir dzejnieka Jāna Petera vārdi “Šajā mūžīgā pieprasītgrēkā pats galvenais spēks ir vārds”. Dzejas un literatūras laiks Liepājā solās būt saturiski daudzveidīgs un spilgts, piedāvājot sarīkojumus dažādām gaumēm un vecumiem.

2014. gada 11. septembrī rīta pusē – plkst. 10.30 un plkst. 12.00 Liepājas CZB filiālbibliotēkā “Libris” notiks divi sarīkojumi bērnu auditorijai – Leona Brieža dzejas stunda bērniem. Programmu sagatavojusi Liepājas Leļļu teātra aktrise Vija Mežale un Liepājas Katoļu pamatskolas dziedošie bērni skolotājas Andas Karules vadībā. Nedaudz vēlāk – plkst. 14.00 bibliotēkā “Libris” notiks Egona Līva grāmatas “Saruna ar vecajiem jūras vilkiem” atvēršana. Grāmatas atvēršanas pasākumā piedalās grāmatas sakārtotājs rakstnieks Ēriks Kūlis, sarunu vadīs J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Aija Līva. Pasākumu organizē skolotāju klubs “Ceļa vilinājums” sadarbībā ar Liepājas Centrālo zinātnisko bibliotēku..

11. septembrī plkst. 14.00 Liepājas Universitātes Aktu zālē (Lielā ielā 14) notiks ikgadējais Dzejas dienu seminārs “Autors.Teksts.Lasītājs.” Semināra tēma “Leona Brieža dzeja: saknes, avoti un konteksti”. Seminārā ar ziņojumiem piedalās Anda Kuduma “Leona Brieža dzejas filozofiskie konteksti”, Sandra Okuņeva “Folkloras motīvi L. Brieža dzejā”, Edgars Lāms “Citādība un opozicionārisms L. Brieža agrīnajā dzejā”. Seminārā tiks atklāts Liepājas Universitātes literārais almanahs. Semināru vadīs Liepājas Universitātes profesors, filoloģijas doktors Edgars Lāms.

Savukārt 11. septembra vakarā plkst. 19.00 interesenti tiek gaidīti uz tikšanos ar dzejnieku Leonu Briedi viņam veltītajā autorvakarā “…nav tālu līdz mājām!”
viesnīca Promenade Hotel Hika zālē. Pasākumu kuplinās savienība mūzikas izpildīšanai “Sērkociņu cehs”.

Dzejas dienas Liepājā 2014 (programma)

Datums

Plkst.

Pasākums

Norises vieta

10. 09.

10. 09.

Dzejas dienu 2014 atklāšana

Mirdzas Ķempes piemineklis, skvērs Peldu un Ūliha ielu krustojumā

10.09.

19.00

„Klavierkoncerts …” – Ojāra Vācieša dzejas vakars. Dzeju lasa Dailes teātra aktieris Juris Bartkevičs, piedalās pianists Normunds Kalniņš

Promenādes viesnīca

Hika spīķeris

Vecā Ostmala 40

11. 09.

11. 09.

10.30

un

Leona Brieža dzejas stunda bērniem

Bibliotēka „Libris”

Mirdzas Ķempes iela 11

14.00

Seminārs „Autors. Teksts. Lasītājs”

„Leona Brieža dzeja: saknes, avoti un konteksti– piedalās dzejnieks Leons Briedis un literatūrzinātnieki Anda Kuduma, Sandra Okuņeva un Edgars Lāms.

Liepājas Universitātes literārā almanaha atvēršana.

Liepājas Universitāte

Lielā iela 14

Aktu zāle

14.00

Egona Līva grāmatas „Saruna ar vecajiem jūras vilkiem” atvēršana bibliotēkā „Libris”.

Piedalās grāmatas sakārtotājs rakstnieks Ēriks Kūlis

Bibliotēka „Libris”

Mirdzas Ķempes iela 11

19.00

„…nav tālu līdz mājām!” – dzejnieka Leona Brieža autorvakars. Piedalās savienība mūzikas izpildīšanai „Sērkociņu cehs”.

Promenādes viesnīca

Hika spīķeris

Vecā Ostmala 40

12. 09.

15.00

„Trejas upes vienā gultnē” – piedalās Jana Egle, Liene Rūce un ģitārists Jānis Rūcis

Valtera bibliotēkā

Krūmu iela 29

17.00

Tikšanās ar Kanādas latviešu dzejnieci Dominiku Zālītis. Piedalās tulkotāja Margita Gailītis

Latviešu biedrības nams

Rožu laukums 5/6

Kamerzāle

17.00

„Kas ir rudens?…” – tikšanās ar Liepājas krievu literātiem un dziesminiekiem Olgu Kriļu, Olgu Dorensku, Sergeju Savčuku u.c.

Vācu nams Liepājā

Stendera iela 5

18.30

Tikšanās ar japāņu dzejnieku Goro Takano