Bibliotēkā jau pabeigta grāmatu plauktu montāža, un tas nozīmē, ka vistuvākajā laikā sāksies bibliotēkas pārcelšana uz jaunajām telpām – tikmēr aptuveni mēnesi Pārventas bibliotēka apmeklētājiem būs slēgta, pastāstīja Krauze.

Paredzēts, ka jauno bibliotēku atklās pilsētas svētku laikā augusta sākumā. 7. augustā notiks bibliotēkas atklāšana ar pilsētas vadības un viesu piedalīšanos, bet, sākot ar 8. augustu, jaunajā Pārventas bibliotēkā būs gaidīts ikviens apmeklētājs.

Jau ziņots, ka bibliotēkas celtniecība ilga vienu gadu – ēkas pamatakmens tika ielikts 2008. gada 19. jūnijā.

Jaunās bibliotēkas ēka ir unikāla un no arhitektoniskā viedokļa sarežģīta būve. Bibliotēkas projekts ir oriģināls ar tā ovālajām formām un apaļajām sienām, kā arī slīpajām grīdu virsmām.

Būves projekta autors ir arhitektu birojs SIA "India".

Ēkas būvniecību veic SIA "Pilsbūve", un tās kopējās izmaksas tiek lēstas 2,64 miljonu latu apmērā. Projekts tiek finansēts no Ventspils pašvaldības un valsts budžeta līdzekļiem.

Kārlis Lithens LETA