Tas nozīmē, ka universitāte atbalsta šo ieceri, bet par to vēl būs jālemj valdībai, tāpēc tuvākus komentārus par to, kad šādas pārmaiņas varētu notikt, Upacere nesniedza.

Līdz ar Akadēmiskās bibliotēkas iekļaušanu LU Senāts atbalstīja ar Rīgas Medicīnas koledžas un Paula Stradiņa Sociālās aprūpes koledžas iekļaušanu universitātes sastāvā aģentūru statusā.

Tāpat ar šā gada septembri tiks sākta Filoloģijas un mākslas zinātņu fakultātes un Moderno valodu fakultātes apvienošana, kura kā apvienota struktūra darbosies no 2010. gada septembra.

Nākotnē plānots, ka izmaiņas varētu skart arī dažas citas LU struktūras, piemēram, Valodu centru, tādā veidā visu filoloģisko struktūru koncentrējot vienviet. Tomēr šī ideja pagaidām vēl sīkāk apspriesta netika.

LETA jau informēja, ka, lemjot par turpmākajiem Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas attīstības scenārijiem, bibliotēkas padome izšķīrusies par labu tās iekļaušanai LU sastāvā, saglabājot atsevišķas institūcijas statusu.

Kā aģentūrai LETA norādīja Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere, bibliotēka gatava sadarboties ar LU, jo saskata iespējas īstenot kopīgus projektus, kā arī universitāte varētu palīdzēt ar bibliotēkas ēkas apsaimniekošanu Lielvārdes ielā, tur izvietojot LU bibliotēkas fondus.

Tomēr bibliotēkas iekļaušanai LU sastāvā Akadēmiskās bibliotēkas vadība izvirzījusi savus nosacījumus, proti, bibliotēka vēlās palikt pašreizējās ēkās, kā arī saglabāt Latvijas Akadēmisko bibliotēku kā vienotu bibliotēku, kurā apvienots "Bibliotheca Rigensis" un Misiņa bibliotēkas krājums, kā arī Rokrakstu un reto grāmatu nodaļa.

Būtu jānodrošina arī Misiņa bibliotēkas vēsturiskā nosaukuma saglabāšana, krājuma – letonikas avotu – komplektēšanas pamatprincipu ievērošana, krājuma nedalāmība un neiepludināšana citas bibliotēkas krājumā.

Savu attieksmi pret to nav paudusi arī Izglītības un zinātnes ministrija, lai gan izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (ZZS) pagājušonedēļ atzina, ka šobrīd optimāls risinājums Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas tālākā darbībā būtu tās apvienošana ar kādu no Latvijas augstskolu bibliotēkām, iespējams, LU bibliotēku.

Ilze Mežniece LETA