2013. gada 28. novembrī plkst. 15:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes literatūras lasītavā (Rīgā, Tērbatas ielā 75, 3.stāvā) notiks diskusiju cikla “Ko lasa bibliotēku nozares speciālisti” kārtējais pasākums, kura ietvaros savā lasīšanas pieredzē dalīsies LNB Nozaru literatūras centra galvenā speciāliste Astra Šmite.

Šoreiz tikšanās formāts saturiski netradicionāls – tumšajā un drēgnajā novembrī apmeklētāji tiks aizvesti neklātienes ceļojumā uz saulaino Itāliju! Bibliotēka piedāvā uzklausīt Astras Šmites stāstu par to, ko lasa bibliogrāfs, kas sācis interesēties par kādu tēmu, un pie kā novedusi šī aizraušanās. Protams, izlasīt daudzas grāmatas, rakstus un ziņas par latviešiem, kuri aizklīduši pasaulē – šajā gadījumā uz Romu – un nav atgriezušies Latvijā, nebūtu bijis iespējams bez atbilstošām valodu zināšanām. Pasākumā dzirdēsiet, kā attīstījušies Latvijas – Itālijas kultūras sakari, kā Astra Šmite, būdama franču valodas speciāliste, aizrāvusies ar Itālijas kultūru un cilvēkiem, un kāda loma A.Šmites dzīvē un darbā ir tulkotājai, literatūrzinātniecei Martai Rasupei un ārstei, publicistei Olgai Resnevicai Sinjorelli.

Stāstījums tiks papildināts ar vizuālo informāciju.

Esiet aicināti!