Kā aģentūru LETA informēja organizācijā, "Delna" aicina visus bibliotēkas celtniecības atklātībā un kvalitātē ieinteresētos ekspertus un interesentus sūtīt jautājumus "Delnai", kurus uzdot aģentūrai "Jaunie trīs brāļi", bibliotēkas vadībai, celtniekiem un ekspertiem.

Diskusijā plānots runāt par ēkas tehnisko projektu, būvdarbu veikšanas finanšu piedāvājumu, Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas būvdarbu veikšanas līgumu, kā arī pretkorupcijas standartiem un sabiedrības iesaisti Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanā.

Tāpat "Delna" vēlas vērst uzmanību uz to, ka kopš 30. aprīļa ir pieejamas arī bibliotēkas celtniecības detalizētas tāmes.

"Delna" sadarbojas ar aģentūru "Jaunie trīs brāļi" saskaņā ar 2005. gadā parakstīto līdzdarbības līgumu. Par vienu no svarīgākajiem uzdevumiem šajā sadarbībā "Delna" uzskata uzraudzīt atklātību projektu īstenošanas gaitā un gādāt, lai tiktu uzklausīts sabiedrības viedoklis par bibliotēkas īstenošanas jautājumiem.

Aila Ādamsone LETA