Izstāžu cikls sastāv no divām daļām. Izstādi "… un atnāca tanki " veidojis Čehijas Nacionālais muzejs sadarbībā ar Čehijas Ārlietu ministriju un Čehijas vēstniecību Latvijā. Tā sastāv no 21 planšetes 70 x 90 centimetri.

Izstādes apmeklētājiem būs arī ekskluzīva iespēja noskatīties filmu ciklu: "Jans Palahs – pašsadedzināšanās 40.gadadiena ", kas ietver piecas īsmetrāžas lentes: "Jans 69", režisors Stanislavs Milota un Jaromīrs Kalista (1969); "Klusums", režisors Milans Pērs (1969); "Palaha kapa stāsts", Dobroslavs Zborņīks (1996); Čehoslovākijas nedēļas kinohronika 4/1969 un Čehoslovākijas nedēļas kinohronika 5/1969.

Otra daļa – izstāde "1968: gads, kas satricināja pasauli" apkopo publikācijas, veltītas 1968.gada notikumiem pasaulē. Izstāde sastāv no 50 grāmatām – latviešu, krievu un angļu valodā un četrām mapēm ar publikāciju kopijām presē. To sagatavojusi Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Izstāžu cikls tapis sadarbībā ar Čehijas Republikas vēstniecību Latvijā un Latvijas Nacionālo bibliotēku un ir veltīts 1968. gada notikumiem, kuri atstājuši neizdzēšamas pēdas Eiropas vēsturē.

Izstādes atklāšanā piedalīsies arī Čehijas vēstnieks Latvijā Tomāšs Pštross un Latvijas Nacionālās bibliotēkas pārstāvji.

Ivars Soikāns LETA