Šī gada 14. aprīlī grāmatizdevējam Andrejam Jesenam apritētu 150 gadu. Novadnieks dzimis Kamardes pagasta (tagad Gailīšu pag.) “Rutku” mājās. Andreja Jesena vārds izdevējdarbībā ir unikāls, jo viņš pirmais aicinājis rakstniekus pievērsties savu bērnības atmiņu iemūžināšanai, vēlāk tās publicējot žurnālos “Jaunības Tekas” un “Mazās Jaunības Tekas” kopā ar tam laikam krāšņām ilustrācijām. Pieminot Andreja Jesena vārdu un devumu bērnu un jauniešu literatūrā, skolēni aicināti pašiem būt grāmatizdevējiem un ilustrēt kādu no piedāvātajiem bērnu dzejoļiem vai īsgrāmatiņā veidot bērnības atmiņu pierakstu.

Īsgrāmatiņu ideja bibliotēkas redzes lokā nonāca pērn, kad starptautiskā projektā “Baltijas autoru īsgrāmatiņas” izveidotas un printēšanai piedāvātas no A4 formāta papīra lapas salokamas grāmatiņas. Īsgrāmatiņu jeb tiny books veidošana ir fantāziju raisoša un aizraujoša nodarbe, kas pa spēkam būs kā lielam tā mazam. Turklāt nepieciešams vien tik daudz, cik A4 lapa, šķēres, rakstāmpiederumi un, ja vēlas, arī materiāli, ar ko īsgrāmatiņu padarīt krāšņāku. Konkursā aicināti piedalīties Bauskas novada vispārizglītojošu skolu 1.–9. klašu audzēkņi. Darbus var iesniegt bibliotēkā līdz 2023. gada 6. aprīlim.

Andreja Jesena mūža gājumā akcentējot saikni ar bērnības mājām un skolas gaitām Bauskā, bibliotēka plāno vairāku norišu ciklu, kurā zīmīgākie datumi būs konkursa noslēguma pasākums 14. aprīlī un Andrejdienas lasījumi 30. novembrī. Bibliotēkas organizētās norises sasaucas ar gaidāmajām “Latviešu grāmatai 500” svinībām 2025. gadā, bet līdz tam katram gadam dots savs temats. Šis ir grāmatu un ideju izplatīšanas un izdošanas gads.

Konkursa nolikumu un norādes par to, kā izveidot īsgrāmatiņu, atradīsi Bauskas Centrālās bibliotēkas tīmekļvietnē www.bauskasbiblioteka.lv.

Lasīt nolikumu

Neskaidrību gadījumā rakstīt uz e-pastu madara.maslova@bauskasbiblioteka.lv vai zvanīt 22107813.

 

Informāciju sagatavoja:
Madara Maslova-Konrāde
Bauskas Centrālās bibliotēkas galvenā bibliogrāfe
madara.maslova@bauskasbiblioteka.lv
www.bauskasbiblioteka.lv