Sarunu atklās Kultūras ministrijas valsts sekretārs Sandis Voldiņš. Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta “Latvijas Kultūras kanons” vadītāja Dagnija Baltiņa studentus iepazīstinās ar Kanona – izcilāko un ievērojamāko mākslas darbu un kultūras vērtību kopuma – jauno tīmekļvietni www.kulturaskanons.lv

Atvērto durvju dienas ietvaros iecerēts informatīvi izglītojošā, t.sk. interaktīvā un spēļu veidā jauniešus informēt par esošajām vērtībām un rosināt domu apmaiņu par to, vai Kanons papildināms ar jaunām. Jaunieši – pirmo kursu “Radošās industrijas”, “Kultūras un mākslu studijas” un “Kultūras socioloģija un menedžments” programmu studenti – tiks aicināti domāt par Kanona pielietošanas iespējām izglītībā, tā paplašināšanu ar jaunām kategorijām; tiks meklētas idejas arī par citām Kanona izmantošanas iespējām.

Latvijas Kultūras kanonā iekļautas mūsu valsts kultūru raksturojošās vērtības dažādās mākslas jomās, ar kurām lepojamies un kurām vajadzētu veidot ikviena Latvijas iedzīvotāja kultūras pieredzes pamatu un piederības sajūtu Latvijai. Aptverot septiņas nozares, šobrīd Kanonu veido 99 kultūras vērtības.

Septembris pasludināts par Latvijas Kultūras kanona mēnesi. Vairāk par šomēnes plānotām norisēm lasi šeit.

Atvērto durvju dienu organizē Valsts kanceleja sadarbībā ar valsts pārvaldes institūcijām visā Latvijā. Šajā dienā valsts pārvaldes iestādes atvērtas ikvienam interesentam. Atvērto durvju dienas aicinājums – izmanto iespēju un iepazīsti valsts pārvaldi no cita skatpunkta!

 

 
Informāciju apkopoja:

 

Iveta Bērziņa-Bebriša

Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 67330254, 26304460

E-pasts: Iveta.Berzina-Bebrisa@km.gov.lv

Aija Lūse

Latvijas Kultūras akadēmijas sabiedrisko attiecību vadītāja

Tālr.: 67114807, 29107218

E-pasts: aija.luse@lka.edu.lv