Tas kino cienītājiem sniegs iespēju vienlaikus iepazīt gan topošās filmas no programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, gan LNB Ziedoņa zālē noskatīties arī citus šīs programmas autoru radošos darbus. Visi cikla pasākumi ir bez maksas.

Ciklā “Simtgade un vēl” katra vakara programmu ievadīs īss stāstījums par vienu vēl topošu simtgades filmu (plānoto pirmizrāžu secībā) un iepazīšanās ar filmas režisoru vai radošo grupu. Savukārt sarunas noslēgumā tiks izrādīta šī paša režisora vai studijas filma, kas tapusi nesenā pagātnē un sniedz ieskatu autora radošajā rokrakstā. 

Pirmo četru cikla vakaru programma:

 

Trešdien, 4. oktobrī, plkst. 18.00 tikšanās un saruna ar režisoru Vari Braslu.

Saruna par pirmo filmu programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” –  “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” (pirmizrāde 2017. gada 17. augustā, producē studija “F.O.R.M.A.”).

 
Filmas “Ezera sonāte” (1976, Rīgas kinostudija) seanss. 

Šis ir režisora V. Braslas pirmais uznācies pilnmetrāžas spēlfilmas režisora statusā – nu jau Latvijas kino vēstures zelta fonda filma, spēcīga melodrāma, kurā jaušama arī režisoram vēlāk tik raksturīgā prasme sastrādāties ar mazajiem aktieriem.

• Trešdien, 11. oktobrī, plkst. 18.00 tikšanās un saruna ar režisori un producenti Ilonu Brūveri.

Saruna par filmu “Ievainotais jātnieks” (pirmizrāde 2017. gada 24. oktobrī, producē studija “Kinolats”. Dokumentāla spēlfilma par tēlnieku Kārli Zāli, kuram līdz ar Latvijas simtgadi svinēsim 130. jubileju.

Filmas “Versija Vera” (2010, “Kinolats”) seanss.

Režisorei I. Brūverei raksturīgajā creative documentary stilā uzņemta filma par Rīgā dzimušo un starptautiski slaveno padomju tēlnieci Veru Muhinu, kura savulaik paglāba Kārļa Zāles veidoto Brīvības pieminekli no ideoloģiski motivētiem padomju varas uzbrukumiem.

• Trešdien, 18. oktobrī, plkst. 18.00 tikšanās un saruna ar režisoru un producentu Askoldu Saulīti.

Saruna par filmu “Astoņas zvaigznes” (pirmizrāde 2017. gada 18. novembrī, producē studija “Centrums” un “Terra Europa”). Dokumentālā filma par latviešu nācijas pašapzināšanās procesa spilgtāko un traģiskāko parādību – latviešu strēlniekiem.

Filmas “Bermontiāda” (2009, studija “Centrums”) seanss.

Režisora A. Saulīša un producenta Bruno Aščuka iepriekšējais kopīgais darbs par Pirmā pasaules kara vēstures epizodēm – dokumentālā filma ar inscenējumu elementiem, aktieru līdzdalību un Andri Keišu stāstnieka lomā.

• Trešdien, 25. oktobrī, plkst. 18.00 tikšanās un saruna ar režisoru un operatoru Ivaru Selecki.

Saruna par filmu “Turpinājums” (pirmizrāde 2018. gada janvārī, producē studija “Mistrus Media”. Dokumentālā filma par nākotni – seši bērni sāk skolas gaitas dažādās Latvijas vietā, un neviens nezina, kas tālāk būs, kā viņi dzīvos un ko piedzīvos līdz ar savu valsti Latviju. 

Filmas “Zem ozola kuplajiem zariem” (2007, Rīgas kinostudija) seanss.

Latvijas dokumentālā kino klasiķa I. Selecka iepriekšējā pilnmetrāžas dokumentālā filma, kura savukārt noslēdz jau 1970. gadā aizsāktu triloģiju, apliecinot Meistara nepārejošo interesi par Latvijas laukiem un cilvēkiem.

Ar visu cikla “Simtgade un vēl” programmu iespējams iepazīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas (www.lnb.lv), Nacionālā Kino centra (www.nkc.gov.lv), Latvijas Nacionālā arhīva (www.arhivi.gov.lv) un Latvijas valsts simtgades programmas (www.lv100.lv) mājaslapās. 

 

 
Informāciju sagatavoja:

Augusts Zilberts

Sabiedrisko attiecību vadītājs

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Tel.: +371 26472501

E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv 

 
Papildu informācija par filmām un cikla programmu:

Kristīne Matīsa

Nacionālā Kino centra

vecākā referente nozares informācijas jautājumos

Tālr.: 67358879; 26129954

E-pasts: kristine.matisa@nkc.gov.lv