Jautājumiem un atmiņām piesātinātu stundu, kas vienoja sešus redakcijas darbiniekus un pulka interesentu, noslēdza stāvaplausi, pasniedzot Bauskas novada pašvaldības apbalvojumu ilggadējai laikraksta darbiniecei.

Vestibilā apmeklētāji tika aicināti aplūkot nelielu daļu no “Bauskas Dzīvē” publicētajām karikatūrām, kā arī pārlapot laikraksta priekšteču – “Komunisma Ceļš” (1962–1989) un “Bauskas Darbs” (1944–1962) – atsevišķu gadu iesējumus. Pasākuma nosaukums “Kā dzīvo “Bauskas Dzīve“” sevī ietvēra norādi uz laiku, proti, kā šodien top laikraksts, ko saucam par savējo, un kas ir tie cilvēki, kuru vārdus lasām, bet pašus vārdu nēsātājus neatpazīstam? Par spīti tam, ka darba diena izmanīgi draudēja ievilkties garumā nepadarīto uzdevumu dēļ, redakcijas darbinieki nedēļas vidū rada laiku atnākšanai. Ar sevi iepazīstināja galvenā redaktore Anita Rozentāle, fotožurnālists Ivars Bogdanovs, literārā redaktore Sandra Giptere–Ivanova, žurnāliste Airika Balode, portāla redaktore Sandra Danosa un reklāmas nodaļas vadītāja Ilva Kalniņa. Jāteic gan, ka viena no klausītāju pirmajām atziņām varētu būt – spēja “iekāpt otra kolēģa kurpēs” ir nosacījums, lai avīze laicīgi nonāktu pie lasītājiem. Žurnālistam reizēm var nākties pārtapt par fotogrāfu un redaktoram – par maketētāju.

Pasākums “Kā dzīvo “Bauska Dzīve”“. Foto: Jānis Balodis
Ilva Kalniņa. Foto: Jānis Balodis
Sandra Danosa un Ivars Bogdanovs. Foto: Jānis Balodis

Itin ātri laikraksta darbinieki klausītājiem lika saprast, ka darbs redakcijā nav vis mītiskā Pēgasa vai mūzas gaidīšana, bet gan disciplinēts, laika grafikā un saskaņošanā balstīts darbs katru dienu, tostarp arī tad, kad vairums cilvēku bauda brīvdienas. Tikšanās viesi papildināja viens otra atbildes uz jautājumiem par to, cik dusmīga ir korektore, ja nākas labot katru otro teikumu, cik ilgā laikā var sagatavot vienas avīzes maketu un vai tik straujā notikumu atspoguļošanā maz vēl ir vietas radošumam. Neiztrūka arī neliela atskatīšanās atpakaļ laikā, kad žurnālistu jautājumi netika novirzīti preses dienestiem un, kā reiz paklusām runāts, Bauska vēl bija ceļā uz komunismu kamēr Aizkrauklē tas bija jau sasniegts (atsauce uz laikrakstu nosaukumiem “Komunisma Ceļš” un “Komunisma Uzvara”).

Klātesošie sveic ilggadējo laikraksta “Bauskas Dzīve” darbinieci Dainu Ziemeli. Foto: Jānis Balodis
Foto: Jānis Balodis

Tikšanās izskaņā apmeklētāji bija klātesoši svinīgam un emocionālam brīdim, ko pavadīja ar stāvaplausiem. Žurnāliste, ilggadēja laikraksta “Bauskas Dzīve” darbiniece Daina Ziemele par aktīvu darbību politiski represēto personu kustībā un radošu ieguldījumu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā saņēma apbalvojumu “Bauskas novada Gada cilvēks”. Apbalvojumu pasniedza Bauskas domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Sveicot cienījamā vecuma kundzi, kura joprojām “Bauskas Dzīves” kolēģiem neliedz savu padomu, citiem pastāstījām daudz mazāk zināmu faktu no Dainas Ziemeles dzīves – divus gadus viņa pildījusi pārvietojamās bibliotēkas fonda vadītājas pienākumus Bauskas rajona bibliotēkā. Atsaucoties uz jau saņemto apbalvojumu, lūdzām atļauju viņu saukt par goda kolēģi. Dainīte piekrita.

Planšetu izstāde
Planšetu izstāde "Laikraksti Bauskā". Foto: Jānis Balodis
Foto: Jānis Balodis

Tikšanās norisinājās uz planšetu izstādes “Laikraksti Bauskā” fona. Izstāde rāda Bauskas laikrakstu dažādību un tendences vairāk nekā 100 gadu garumā, kāpjoties atpakaļ pagātnē līdz pat 1893. gadam, kad iznāca pirmais laikraksts Bauskā. Izstāde tapusi ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas finansiālu līdzatbalstu un līdz martam būs skatāma pilsētvidē, pāris soļu attālumā no ieejas kultūras centrā un bibliotēkā (Kalna iela 18). Vēlāk tā turpinās savu izglītojošo funkciju pagastu bibliotēkās un pasākumos.

Ticot, ka avīzes pārlapošana kā ikdienas neatņemama sastāvdaļa savas pozīcijas nevis zaudēs, bet arvien stiprinās, novēlam “Bauskas Dzīves” darbiniekiem neizsīktošu degsmi un arvien jaunus abonentus!

Informāciju sagatavoja:
Madara Maslova-Konrāde
Bauskas Centrālās bibliotēkas
Galvenā bibliogrāfe-redaktore
madara.maslova@bauskasbiblioteka.lv

Fotogrāfijas:
Jānis Balodis
Bauskas Centrālās bibliotēkas
Datortīklu un datorsistēmu galvenais administrators
janis.balodis@bauskasbiblioteka.lv