Pirmo manuskriptu daļu rakstnieks nodevis Kongresa bibliotēkai 1959.gadā ar noteikumu, ka bez sevišķām atļaujām neviens nedrīkst apskatīt kolekciju līdz 2009.gada 24.jūnijam.

Kā vēsta bibliotēkas paziņojums, arhīvā iekļauti manuskripti, kas tapuši laikā no 1918. līdz 1974.gadam, taču vairums materiālu datēts ar laika posmu no 1925. līdz 1965.gadam. Koncentrējot uzmanību uz Nabokovu kā dzejnieku, romānistu, literatūras kritiķi, pasniedzēju un tulkotāju, visa kolekcija tika sakārtota četrās kategorijās – "Korespondence", "Raksti", "Dažādi" un "Virsizmēra materiāli".

Darbs pie kataloga veidošanas lielākoties norisinājās līdz 1969.gadam, taču 2000.gadā tas tika papildināts ar jauniem materiāliem, pilnībā darba noslēdzoties tikai 2003.gadā. Kopš aizpagājušā gada visi manuskripti tika iemūžināti arī 13 mikrofilmās.

LETA Lenta.ru