Bibliotēku vadītāju kompetencē ir izvērtēt nepieciešamību un iespējas nodrošināt bezkontakta grāmatu apmaiņas pakalpojumu ārpus bibliotēkas telpām, kā arī pieņemt lēmumu par to, kā tas praktiski īstenojams, piemēram, lietojot pakomātus.

Iespēja attālināti pieteikt un, neapmeklējot bibliotēku telpas, saņemt grāmatas ir īpaši svarīga skolēniem un studentiem veiksmīga mācību procesa nodrošināšanai.

Neklātienes pakalpojumu sniegšanas iespēju var izmantot arī citas kultūrvietas, ja tām ir šādi pakalpojumi iedzīvotājiem. Šī iespēja jau ir bijusi kopš ārkārtējās situācijas sākuma, taču ar šodienas precizējumu normatīvajā regulējumā tā tiek precīzāk uzsvērta.

*Precizējums Ministru kabineta rīkojuma Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” punktā 5.49.12.

Dace Vizule
Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67330254; 29192298
Dace.Vizule@km.gov.lv