Projekta gaitā bija iecerēts uzrunāt čiekurkalniešus un aicināt viņus sūtīt bibliotēkai gan atmiņas un fotogrāfijas par savām ģimenēm, gan materiālus, kas veltīti Čiekurkalna apkaimes vēsturei. Aprīlī turpinājās martā aizsāktā iesūtīto Čiekurkalna dzimtu stāstu un foto apkopošana un tekstu rediģēšana, lai izveidotu ceļojošo izstādi. Vienojoties ar stāstu autoriem un saņemot rakstisku atļauju, RCB un Čiekurkalna attīstības biedrības (ČAB) sociālā tīkla Facebook kontos tika publiskoti dzimtu stāsti un foto, tādējādi projektā paveiktais guva plašu rezonansi, jo šis saturs e-vidē bija pieejams apskatei ikvienam neatkarīgi no atrašanās vietas.

Aprīlī notika arī zvanīšanas akcija apkaimes vientuļajiem senioriem, ko veica RCB Čiekurkalna filiālbibliotēkas bibliotekāri un Čiekurkalna attīstības biedrības (ČAB) dalībnieki. Stāsta valdes locekle Sandra Feldmane: „Sociālās integrācijas aktivitātes ietvaros vairākkārt esam sazvanījušies ar vientuļajiem senioriem, kurus pirms gada COVID-19 pandēmijas pirmajā vilnī sākām atbalstīt ar pārtikas pakām, cienastiem gadu mijā un ar sirds siltumu. Turam rūpi par viņiem arī šogad”. Senioriem saskaņā ar viņu vēlēšanos tika lasīts priekšā, bet cik daudz prieka nes vienkārša parunāšanās un aicinājums apmeklēt bibliotēkas rīkotos pasākumus!

Vasarā un rudens sākumā notika četri brīvdabas pasākumi – sarunu vakari (koncerti, ceļojošās foto izstādes atklāšana un eksponēšana, lekcija par dārza veidošanu, apkaimes iedzīvotāju atmiņu stāstu vakari, diskusijas par apkaimes aktualitātēm, literāra pēcpusdiena u.c.) ikvienam apkaimes iedzīvotājam.

Jūnijā RCB Čiekurkalna filiālbibliotēkas pagalmā bija sarīkots diviem projektiem veltīts pasākums – Čiekurkalna iedzīvotāju integrācijas projekta “Tavs un mans Čiekurkalns” prezentācija un Čiekurkalna attīstības biedrības projekta “Bibliotēkas dārzs” prezentācija. Pateicoties Rīgas domei, ēka un zeme pie bibliotēkas tagad ir pašvaldības īpašums, kas sniedz pilnīgi jaunas iespējas bibliotēkas sniegto pakalpojumu spektrā. Bibliotēkas dārza projektu ir izveidojuši ČAB dalībnieki. Līdz šim čiekurkalniešiem nav bijis savas vietas, kur pulcēties uz dažādiem pasākumiem. Tagad tāda vieta būs, un tas būs čiekurkalniešu kultūras dzīves epicentrs.

Jūlijā RCB Čiekurkalna filiālbibliotēkas pagalmā tika atklāta ceļojošā izstāde “Tavs un mans Čiekurkalns: dzimtu stāsti”. Izstādē redzamās fotogrāfijas ir liecības par dažādiem notikumiem čiekurkalniešu dzimtu vēsturē – gan svinīgiem gadījumiem, gan ikdienas mirkļiem. Vakaru noslēdza dziesmas pazīstamās dziedātājas Antas Eņģeles izpildījumā. Pasākums pulcināja apkaimes iedzīvotājus un viesus no citām apkaimēm un noritēja ģimeniski siltā atmosfērā.

Izstāde “Tavs un mans Čiekurkalns: dzimtu stāsti” pagalmā tika eksponēta arī kultūras programmas “Stropi” pasākumu laikā, kas bibliotēkas pagalmā notika ik nedēļu no jūlija līdz septembra sākumam. To aplūkoja daudzi interesenti.

Augustā notika zibakcija „Es lasu Čiekurkalnā!”, kuras laikā čiekurkalniešus aicinājām iemūžināt savu lasītprieku un grāmatu mīlestību.

Vasarā un rudens sākumā interesenti varēja doties bibliotēkas darbinieku sagatavotās un vadītās novadpētniecības ekskursijās pa tuvējo apkaimi, kā arī vēsturiskajiem Lielajiem kapiem.

Septembra vidū bibliotēkas pagalmā notika literāro sarunu pēcpusdiena, kurā piedalījās literatūrzinātniece, dzejniece Sandra Ratniece, rakstniece Rolanda Bula un literāte, izdevēja Vija Laganovska (Birkova). Klausītājiem bija iespēja iepazīties ar autoru radošās dzīves aktualitātēm un aktivitātēm un noklausīties dzejas un prozas fragmentu lasījumus.

Septembrī Čiekurkalna bērni zīmēja apsveikumus apkaimes senioriem par godu 1. oktobrim – Starptautiskajai senioru dienai. Bērnu radītie darbiņi tika nogādāti senioriem, tie tika dāvināti arī vecāka gada gājuma bibliotēkas lasītājiem, ar mazo uzmanības apliecinājumu vēstot, ka šie cilvēki ir pamanīti, ka viņi nav vieni. Septembra otrajā pusē un oktobrī izstāde tika eksponēta Rīgas Čiekurkalna pamatskolā.

Visas projekta norises tika plānotas un īstenotas, ņemot vērā valstī esošos epidemioloģiskās drošības pasākumus COVID-19 pandēmijas ierobežošanai un sanitāro protokolu bibliotēku darbam.

Projekts tika finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

 

Informāciju sagatavoja:
RCB Projektu un sabiedrisko attiecību nodaļas Projektu vadītāja Evita Hofmane
RCB Projektu un sabiedrisko attiecību nodaļas Sabiedrisko attiecību vadītāja Daina Ģeibaka

Foto: RCB Projektu un sabiedrisko attiecību nodaļas Sabiedrisko attiecību vadītāja Daina Ģeibaka u.c.