Galvenais entuziasta nodoms ir popularizēt un veicināt lasīšanu, kā arī atvieglot labas lasāmvielas pieejamību, proti, lai kaimiņiem nebūtu jāmēro liels attālums pēc labas literatūras. D. Sampless saka, ka daudzi kaimiņi viens otru nepazīst, tāpēc viņš cer, ka viņa izveidotā bibliotēka dos iespēju tuvākajā apkārtnē dzīvojošajiem vienam otru arī tuvāk iepazīt.

Jāpiebilst, ka šāda veida bibliotēkas, ko būtībā varētu nosaukt par grāmatu apmaiņas punktiem, nav nekāds jaunums. Samplesa kungs savas bibliotēkas radīšanai ir iedvesmojies no citiem vienkāršiem, pašdarinātiem bibliotēku piemēriem, kurus gadījies šad tad novērot.

Bibliotēka nav liela, pēc izskata tā atgādina putnubūri, ko rotā izkārtne “Paņem grāmatu. Atstāj grāmatu. Vai dari abus.”

Video par D. Samplesa izveidoto bibliotēku