Kompānijas Tet aptauja* liecina, ka Latvijā 94% bērnu vecumā no 4 līdz 7 gadiem digitālās ierīces izmanto katru dienu un gandrīz pusei (45%) jau pieder sava ierīce. Vienlaikus divas trešdaļas mūsu valsts vecāku uzskata, ka jaunāko interneta lietotāju drošība digitālajā vidē ir apdraudēta un par to ir ļoti būtiski runāt ar pašiem bērniem.

Bērni digitālo vidi iepazīst jau agrā bērnībā – gan mājās, kur tehnoloģijas mēdz tikt izmantotas par digitālajam bērnu auklēm, gan arī bērnudārzos, skolās un bibliotēkās, kur tās pielieto attīstošos nolūkos. Kvalitatīvas un pareizas digitālo ierīču un interneta lietošanas apguve veicina ne vien digitālās prasmes, bet var likt pamatus arī medijpratībai, kas, bērnam pieaugot, kļūst tikai nozīmīgāka. Taču, lai šīs prasmes attīstītu, liela loma piešķirama veiksmīgu, kvalitatīvu un zināšanās balstītu metožu izmantošanai.

Ar mērķi veicināt izpratni par drošību internetā jaunāko interneta lietotāju vidū, Tet īsteno sociālo iniciatīvu un aicina uzsākt skolas gaitas Tet skoliņā, kur bērni vieglā un aizraujošā veidā var iegūt zināšanas par galvenajiem droša interneta lietošanas priekšnosacījumiem, radošajā mācību procesā iesaistot arī bērnu vecākus, izglītības iestāžu darbiniekus un bibliotekārus. Tet skoliņu īsteno tehnoloģiju uzņēmums Tet un atbalsta Drošāka interneta centrs “Drossinternets.lv”, programma “Skola2030” un TV raidījums “Māmiņu Klubs”.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centrs sadarbībā ar Tet aicina publisko bibliotēku darbiniekus, kuri strādā ar pirmsskolas vecuma bērniem, uz informatīvu tiešsaistes semināru 8. februārī no plkst. 10.00–12.00 platformā Zoom, lai uzzinātu par medijpratību, Tet skoliņu un uzdotu jautājumus lektorei – Latvijas Drošāka interneta centra izglītības darba koordinatorei, mediju izglītības ekspertei Lienei Valdmanei.

Pieteikšanās semināram pieejama šeit.

Apliecinājumi par dalību tiešsaistes seminārā izsniegti netiks.

Uz tikšanos seminārā!

* 2022. gada rudenī Tet un “Norstat Latvija” veiktā sabiedriskās domas aptauja par drošību internetā, kurā piedalījās 500 respondenti ar bērniem vecumā no 4-7 gadiem un 500 respondenti ar bērniem vecuma grupā no 8–12 gadiem – kopā 1000 respondenti visā Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
Madara Freivalde
Nozares speciāliste darbā ar bērniem un jauniešiem
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Bibliotēku attīstības centrs