Šie cilvēki jau apmeklējuši 120 stundu apjoma bezmaksas latviešu valodas apmācības, kas nodrošina valodas zināšanas A1 līmenī. Nodarbību LNB vadīja Gaismas pils darbinieki, brīvprātīgi veltot divas stundas laika, lai draudzīgā atmosfērā sarunātos ar ukraiņiem latviski.

Nodarbības iesākumā klātesošos ukraiņu valodā uzrunāja LNB darbinieces dzīvesbiedrs Jūlijs Muraškovskis, daloties savā pieredzē par laiku pirms 40 gadiem, kad viņš ieradās un palika uz dzīvi Latvijā, un saskārās ar nepieciešamību apgūt valsts valodu. Pēc tam tika izspēlētas dažādas sadzīviskas noderīgas situācijas (piemēram, veikalā, pie ārsta, saruna uz ielas), kā arī runāts par Latvijas un Ukrainas kultūru, tostarp katra vaļaspriekiem un citiem tematiem. Gan LNB darbinieki, gan cilvēki no Ukrainas atzina, ka šī bijusi ļoti vērtīga pieredze, un būtiski, ka tā nav bijusi klasiska nodarbība, vadoties pēc metodoloģiskiem materiāliem, bet brīva saruna.

Nodarbības noslēgumā ukraiņi devās ekskursijā pa LNB ēku un vienojās ar dažiem bibliotēkas darbiniekiem par apmācību turpinājumu individuāli.

LNB aicina arī citas bibliotēkas Latvijā apzināt vietējo ukraiņu kopienu vai tuvāko latviešu valodas apmācību vietu (to saraksts pieejams SIF mājaslapā ŠEIT) un piedāvāt praktizēt latviešu valodu paralēli oficiālajiem kursiem vai pēc to absolvēšanas.

Informāciju sagatavoja:
Augusts Zilberts