Kopš 2014. gada “Grāmatu starts” notiek, pateicoties LNB Atbalsta biedrības ziedotājiem, bibliotēku iniciatīvai un pašvaldību atbalstam.

Grāmatas ir neaizstājamas, lai izaugtu gudra, zinātkāra un veiksmīga Latvijas nākamā paaudze! Bibliotēkas ir lieliskas vietas, kas iedvesmo lasīt un palīdz izaugt grāmatu draugiem. “Grāmatu starts” uzrunā 3–4 gadus vecus mazuļus un viņu vecākus, rada interesi par grāmatām un lasīšanu, aizraujošās nodarbībās iepazīstina ģimenes ar bibliotēku kā bērniem interesantu, radošu un attīstošu vidi. Projekta mērķis ir gudri nākotnes lasītāji un lai grāmatas būtu pieejamas ikvienam bērnam, neatkarīgi no ģimenes sociālās un finansiālās situācijas.

Pateicoties ziedojumiem, bibliotēkas apmeklējuma laikā katram mazajam lasītājam tiek dāvināts “Grāmatu starta” komplekts – bilžu lasāmgrāmatiņa, mugursomiņa, mīļlietiņa un izzinoša brošūra vecākiem. Tas atgādina par bibliotēku, motivē tajā atgriezties un turpināt lasīt. Lielākā daļa projektā iesaistīto bibliotēku “Grāmatu starta” ietvaros organizē regulāras izglītojošas un radošas nodarbības – Pūčulēnu skolu.

Ziedot “Grāmatu startam” portālā www.ziedot.lv varēs līdz šī gada 31. decembrim vai brīdim, kad būs saziedoti 4000 EUR. Jūsu atbalsts palīdzēs stiprināt lasīšanas tradīciju ģimenēs un vairos bērnos lasītprieku un lasītprasmi.

 

Sanita Kitajeva
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība
Tālr.: 29355624
sanita@gaisma.lv
www.gaisma.lv