“Zelta ābele” ir viens no vecākajiem profesionālajiem nozares konkursiem Latvijā un šogad atskatās gan uz divdesmit gados paveikto, gan uz Latvijas grāmatu mākslas attīstību šajā laika posmā. Šogad balva par mūža ieguldījumu grāmatniecībā piešķirta grāmatniecības pētniekam Ojāram Zanderam.

No marta sākuma notiek tradicionālais lasītāju balsojums portālā “Delfi”. Visi interesenti tiek aicināti izmantot šo iespēju un izvēlēties savu favorīti starp konkursā nominētajām grāmatām.

Savukārt izstāde “Konkurss “Zelta ābele”. Atjaunotās Latvijas grāmatu māksla 20 gados”” būs apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijā no 5. līdz 25. aprīlim.

Konkursā “Zelta ābele 2012” nominēto grāmatu izstādes notiks:

• no 25. februāra līdz 1. aprīlim –  grāmatu namā “Valters un Rapa”.
  • no 1. – 27. martam – Rīgas Centrālajā bibliotēkā, Brīvības ielā 49/53.
  • no 13. – 31. maijam – Latvijas Nacionālās bibliotēkas Elizabetes ielas skatlogā.

Izstādi “2012. gads Latvijas grāmatniecībā” Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkā var apmeklēt no 15. marta līdz 15. maijam.

Savukārt Baltijas grāmatu mākslas konkurss šogad notiks Tallinā, 4. aprīlī.

Grāmatu mākslas konkursā “Zelta ābele 2012” nominētās grāmatas