Agrīnās lasīšanas veicināšanas forums ir ikgadējs Nacionālās bibliotēkas pasākums, kura mērķis ir sniegt profesionālu un uzticamu informāciju par agrīnās lasīšanas priekšrocībām. Pasākums paredzēts esošajiem un topošajiem vecākiem un tiem, kuri nodarbojas ar jaunāko bērnu lasīšanas veicināšanu – bibliotēku, formālās un neformālās izglītības speciālistiem. Aicinām skatīties pasākuma tiešraidi.

Doktore Austēja Landsberģiene (Austėja Landsbergienė) runās par lasīšanas ietekmi uz bērna emocionālo un sociālo attīstību, un kā to sekmēt ar lasīšanas pieredzi. Profesore un doktore Betina Kummerlinga-Meibauere (Bettina Kummerling-Meibauer) runās par to, kā grāmatas, kas domātas bērniem līdz trīs gadu vecumam, veicina agrīnu lasītprasmes attīstību, kas ir būtiska sarežģītāku prasmju – vizuālās, lingvistiskās un medijpratības – attīstībā. Doktore Ramune Dirvanskiene (Ramunė Dirvanskienė) apskatīs neirozinātnes pētījumus par lingvistiskās vides ietekmi uz agrīno attīstību un paskaidros, kā ģimeņu un izglītības iestāžu lingvistiskā vide ietekmē bērna smadzenes, kā arī dažādu lasīšanas metožu un grāmatu satura radīto ietekmi. Doktore Rita Dukīnaite (Rita Dukynaitė) prezentēs starptautisku organizāciju veiktā pētījuma par Lietuvas skolēnu lasīšanas spējām rezultātus, mājas vides ietekmi uz bērna lasīšanu un apspriedīs vecāku lasīšanas un agrīnās izglītības saistību.

Forumā tiks prezentētas arī aktuālās UNESCO bērnu izglītošanas un lasīšanas programmas, kā arī apskatīti projekti, kas visā pasaulē jaunākajiem bērniem dāvina grāmatas un runā par lasīšanas veicināšanu ģimenēs. Klausītājus iepazīstinās ar projekta “Grāmatu starts” pasākumiem un mērķiem Lietuvā, kā arī ar publisko bibliotēku ieguldījumu agrīnās lasīšanas veicināšanā.

Pasākuma programma

Informāciju sagatavoja: