Ar saukli "Vēlies būt solidārs…?" no 5. novembra līdz 5. decembrim visiem, kas apmeklēja kādu no astoņām bibliotēkām, bija iespēja pelnīt līdzekļus labdarībai. Par katru lasītavā pavadīto stundu akcijas sponsori – Eiropas Komisija un Gobierno de la Rioja – vienu eiro veltīja izglītības un profesionālās apmācības projektam. Latvijas jauniešiem šādi izdevās savākt 6958 eiro.
 
Līdzīga akcija Solidārās mācību olimpiādes ietvaros notika vēl 13 pasaules valstīs, un 2009. gadā kopumā izdevies savākt 312 729 eiro. Savāktā nauda tiks izlietota skolas tehnisko darbnīcu aprīkošanai Haiti, sociāli atstumto lauku bērnu un jauniešu attīstības un sieviešu atbalsta centram Kamerūnā, Bērnu un pusaudžu mācību centram Angolā un jauniešu profesionālajai apmācībai Ekvadorā.
 
Atsaucība Latvijas biedrības Kopienas Attīstības centra (KAC) ierosinātajai iniciatīvai šogad bijusi lielāka nekā cerēts. "Panākumi skaidrojami ar faktu, ka olimpiāde dod jauniešiem izdevību iedziļināties kādā problēmā un palīdzēt to atrisināt. Tā viņiem piedāvā iespēju justies kā daļai no kopienas, kura palīdz citām kopienām ar mazākām iespējām," uzskata Rakele Moreno, KAC projektu vadītāja.
 
Visčaklākie lasītavas apmeklētāji šogad bijuši Rīgas Stradiņa universitātē, kur akcijā piedalījušies 405 studenti, savas mācību stundas pārvēršot 1971 eiro lielā ziedojumā. Vēl akcijā piedalījās Latvijas Universitātes Bibliotēkas (LUB) Ekonomikas zinātņu bibliotēkas lasītava, LUB Izglītības zinātņu un psiholoģijas bibliotēkas lasītava, Daudznozaru bibliotēka: datorika, juridiskās zinātnes, teoloģija, LUB Humanitāro zinātņu bibliotēka, Biznesa augstskolas "Turība" bibliotēka, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu bibliotēka, Kultūras centrs "Rīva".
 
7. Solidārajā mācību olimpiāde ir starptautisks projekts, kurā šogad piedalījās 14 valstis no Eiropas, Āfrikas un Dienvidamerikas, bet Latvija 2009. gadā startēja otro reizi.
 
Ideju par šādu olimpiādi izstrādāja spāņu NVO "Coopera" – Jovenes para la Cooperacion al Desarrollo (Jaunieši Par Sadarbību Attīstībai). Pirmo reizi olimpiāde tika rīkota 2003. gadā Spānijas pilsētā Logronjo.
 
Olimpiādes nolūks ir solidaritātes vārdā mudināt jauniešus izglītoties. Šīs aktivitātes pamatā ir klasiskais teiciens "laiks ir nauda". Ieguldījums, ko sniedz studenti un skolnieki, ir mācībās pavadītās stundas, bet dažādi privātie un valsts sponsori rūpējas par ieguldīto mācību stundu pārvēršanu naudā.
 
Tādā veidā studējošie jaunieši aktīvi parāda savu solidaritāti, kļūstot par galvenajiem varoņiem ceļā uz pārmaiņām, kuras projekta organizatori vēlas panākt, sniedzot palīdzību attīstībai. Šai kampaņai ir vairāki mērķi: veicināt jauniešu pilsonisko līdzdalību un akcentēt jauniešu lomu sabiedrībā; dot viņiem iespēju ar saviem resursiem piedalīties starptautiskajā sadarbībā; un meklēt jaunus veidus, kas padarītu mācīšanos pievilcīgāku.
 
Ar mācībās pavadītajām stundām ziedot līdzekļus labdarībai interesenti varēs arī nākošgad, kad notiks 8. Solidārā mācību olimpiāde.
 
Vairāk informāciju par Solidāro mācību olimpiādi var iegūt mājas lapā www.olimpiadasolidaria.com vai Latvijas biedrībā "Kopienas Attīstības centrs" KAC.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Rakel Moreno
Kopienas Attīstības centrs Projektu vadītāja
Tālr.: 67325080; 28209936