To var izdarīt gan apmeklējot Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros atjaunoto kanona mājaslapu, gan piedaloties īpašā orientēšanās spēlē Gaismas pilī! Dalība bez maksas.

Plkst. 14.00 ātrijā gaidīsim skolēnus un ģimenes, lai, izmantojot LNB reģistratūrā saņemtu spēles karti, atrastu, kuras 17 Kultūras kanonā iekļautās vērtības glabājas dažādās vietās bibliotēkā un kāpēc tās ir nozīmīgas. 

Kā pirmie dalībnieki spēli uzsāks kultūras ministre Dace Melbārde kopā ar meitu Dārtu. 

Kultūras kanona orientēšanas spēle gaidīs interesentus arī pēc 1. septembra – karte būs pieejama LNB reģistratūrā un Bērnu literatūras centrā (7. stāvā). Turklāt jau sestdien, 2. septembrī, plkst. 13.00, uzsākot pasākuma cikla “Ģimeņu sestdiena” rudens sezonu, Bērnu literatūras centrs aicina ģimenes izmēģināt jauno orientēšanās spēli.

Latvijas Kultūras kanons ir izcilāko un ievērojamāko mākslas darbu un kultūras vērtību kopums. Tajā iekļautas Latvijas kultūru raksturojošās vērtības dažādās mākslas jomās, ar kurām lepojamies un kurām vajadzētu veidot ikviena Latvijas iedzīvotāja kultūras pieredzes pamatu un piederības izjūtu Latvijai. Aptverot septiņas nozares (Tautas tradīcijas, Vizuālā māksla, Skatuves māksla, Mūzika, Literatūra, Kino, Arhitektūra un dizains), Kultūras kanonu veido 99 vērtības, un LNB un tās krājumā var iepazīties ar tām visām. 

Savukārt no plkst. 15.00, gaidot dzejnieka Eduarda Veidenbauma 150. jubileju, ikviens interesents bibliotēkas 1. stāvā varēs piedalīties interaktīvas dzejas ieskaņošanas akcijas “Skandē Veidenbaumu” atklāšanā. Īpaši akcijai veidota audioierakstu kabīne – “Veidenbauma studija”, kas līdz novembrim atradīsies LNB. Tajā varēs ērtā veidā lasīt kādu E. Veidenbauma dzejoli, ierakstīt to un saglabāt kā simbolisku atzinību latviešu literatūras vēstures 19. gadsimta beigu dzejas zvaigznei. Dalība bez maksas.Akciju īsteno Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts. 

Vienlaikus 1. septembrī skolēnus un viņu vecākus laipni gaidīs LNB restorāns “Klīversala”, piedāvājot saldu Zinību dienas pārsteigumu, īpašu ēdienkarti, kā arī svētku atmosfēru dzīvās mūzikas pavadībā.

Arī šogad restorāns “Klīversala” piedalās Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas rīkotajā labdarības akcijā, un 10% no dienas ienākumiem tiks ziedoti SOS ģimenēs augošo bērnu atbalstam un sagatavošanai skolas gaitām.Galdiņu rezervācija: info@kliversala.lv vai 27710589 (zvanus pieņemam darba laikā). 

 

 
Informāciju sagatavoja:

Augusts Zilberts

Sabiedrisko attiecību vadītājs

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Tel.: 26472501

E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv 

www.lnb.lv