Šogad 120.jubileju novembrī svin māksliniece un rakstniece Hilda Vīka (1897-1963). Viens no jubilejas pasākumiem notiks 5. sepetmbrī pkst. 15.30 Eiropas mājā (Aspazijas bulvārī 28, Rīgā), kur norisināsies Hildas Vīkas mīlas dzejoļiem veltīta pēcpusdiena “Hilda Vīka. No Vācijas līdz Dobelei un Rendai” un reizē grāmatas “Hilda Vīka Dobelē un Rendā” prezentācija.

 

Pasākumā galvenajā lomā būs pati Hilda Vīka. Viņas tēlā iejutīsies režisore un Jaunā Rīgas teātra aktrise Inga Tropa. Tā būs aktrises radīta interaktīva mīlas pēcpusdiena. Tas būs nebijis notikums, kurā atklāsies Hildas Vīkas mīlestības pasaule. Pirms tam rakstnieka Jāņa Liepiņa preambula un Ulda Zemzara atmiņas par Hildu Vīku un lūkojums nākotnē.

 

Dzejnieks Aleksandrs Čaks par H.Vīku teicis: “Hilda Vīka ir īsta latviešu sieviete: klusa, maiga, bet izšķirīgos brīžos, kur viņas dvēsele likta svaru kausā, var būt arī cieta kā krams. Viņa atgādina līganu, smagu ūdensrozi, kas lēni līgojas pretim jūsu prātam un jūtām, bet tikko jūs pieskarsieties tai ar asu, draudošu roku, sajutīsiet tās lielo pretestību, kas slēpta dziļi tumšajā ūdens dzelmē“.

 

Dobeles Novadpētniecības muzejā katru mēnesi ir apskatāma kāda Hildas Vīkas glezna, novembrī plānota jubilejas izstāde. Muzeju nakts ietvaros Dobeles Novadpētniecības muzejā notika gleznu un fotogrāfiju albuma “Hilda Vīka Dobelē un Rendā” atvēršana, bet šoreiz notiek grāmatas prezentācija Rīgā. Albumam pievienotas biogrāfiskās ziņas par Hildu Vīku un Jāņa Liepiņa lūkojums uz mākslinieces dzīvi Dobelē Rendā. Grāmatā ir bagātīgs gleznu un fotogrāfiju materiāls. Gleznu reprodukcijas no Dobeles Novadpētniecības muzeja, Misiņa bibliotēkas un privātpersonu kolekcijām. Grāmatā redzamās gleznas tapušas galvenokārt 20.gs. 40.-50.gados.

 

Sarīkojumu atbalsta “Sana Solaris SIA”.

Ieeja bez maksas.

 

 

Papildu informācija:

Baiba Ļipņicka

DNM projektu vadītāja

Tālr.: 63721309