YALSA izdevumu “Bibliotēku darbinieku kompetences pakalpojumu sniegšanā jauniešiem” kā rīku var izmantot dažāda mērķauditorija un dažādiem mērķiem. To var izmantot, lai noteiktu bibliotēkas darbinieku lomu bibliotēkā un sabiedrībā, kā arī lai novērtētu un uzlabotu apkalpošanu. Izdevums var kalpot arī par pamatu bibliotēku un informācijas zinātņu skolu mācību programmu izstrādē, kā ceļvedis amata aprakstu veidošanā un darbā pieņemšanas procesā, kā pamats profesionālajai pilnveidei un pamatprincipu kopums, ko izmantot, runājot par bibliotēku pakalpojumu jauniešiem nozīmi.

Bibliotēku darbinieku kompetences pakalpojumu sniegšanā jauniešiem ietver pasākumu kopumu un desmit pamatzināšanu jomas, kas visiem bibliotēkas darbiniekiem neatkarīgi no amata jāapgūst un jāpielieto, lai nodrošinātu jauniešiem kvalitatīvus bibliotēkas resursus, programmas un pakalpojumus. Kompetences katrā zināšanu jomā ir sagrupētas trīs līmeņos, sākot ar pamatzināšanām, pēc tam praksi un, visbeidzot, pilnveidi. Katrs līmenis ir priekšnoteikums nākamajam, un nepieciešamas viena līmeņa zināšanas un prasmes, lai pārietu pie nākamā.

Lasīt izdevumu

Informāciju sagatavoja:
Madara Freivalde
Bibliotēku attīstības centra nozares speciāliste darbā ar bērniem un jauniešiem
Latvijas Nacionālā bibliotēka | Attīstības departaments
+371 67716067 | madara.freivalde@lnb.lv | www.lnb.lv