2021. gada 17.–19. augustā norisinājās 86. IFLA Pasaules bibliotēku un informācijas kongress, kurš pirmo reizi notika tiešsaistē. Kongresa programmā bija vairāk nekā 160 sesijas, kurās bibliotekāri no visas pasaules varēja gūt jaunas zināšanas, atziņas un idejas. Šajās trīs dienās bija iespēja uzzināt ne tikai par jaunākajiem sasniegumiem un perspektīvām mūsu profesijā, bet arī pieredzēt un izjust, kā tiešsaistē noorganizēt tik vērienīgu pasaules bibliotekāru saietu.

Kongresa atklāšanas runā IFLA prezidente Kristīne Makenzija akcentēja nozares speciālistu ideju un pieredzes apmaiņas nozīmi globālās bibliotēku nozares attīstībā. Tāpēc novembra virtuālajā trešdienā ar savām atziņām par dzirdēto un redzēto kongresā dalīsies LNB speciālisti, aptverot tādus nozarei svarīgus darba virzienus kā autortiesības, ilgtspējīga attīstība, bibliotēku fizisko telpu izmantošana pēc pandēmijas, aktualitātes nacionālo bibliotēku darbā u. c.

Kā allaž, pasākumā ar stāstījumu par pieejamajiem profesionālajiem informācijas resursiem piedalīsies LNB Bibliotēku attīstības centra Latvijas Bibliotēku portāla galvenā redaktore Kristīne Deksne un LNB Bibliotēku attīstības centra nozaru informācijas eksperte Elita Vīksna.

Visus interesentus aicinām pieslēgties pasākuma tiešraidei LNB Bibliotēku attīstības centra “Facebook” lapā vai LNB “YouTube” kanālā. Pasākums ilgs aptuveni stundu, iepriekšēja reģistrācija nav nepieciešama.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Deksne