Ikvienam grāmatu lasītājam, kuram mājās ir grāmatas, kuras labprāt iemainītu pret citām, šī ir iespēja atrast savu īsto grāmatu, pastāstīja bibliotēkā.

Grāmatu maiņas punkts Rātslaukumā rīt darbosies no plkst. 11 līdz plkst. 16.

No plkst. 11 Rātslaukumā būs atvērts arī grāmatu tirgus, kurā piedalīsies vairāk nekā 15 grāmatu izdevniecības. Plkst. 12 notiks radošās nodarbības bērniem "Grāmatzīme manai mīļākajai grāmatai". Mazie nodarbību dalībnieki varēs veidot savu grāmatzīmi. Plkst. 12.30 notiks grāmatas "Es i piedzims ventiņpusē" atvēršana. Pasākumu vadīs grāmatas autore Agnese Selga. Plkst. 13 notiks Ventspils šķērsotāju kluba "3way" paraugdemonstrējumi. Plkst. 13.30 paredzēta Lielā Rakstnieka ierašanās.

Savukārt balkonā virs Galvenās bibliotēkas ieejas plkst. 14 notiks Ventspils Starptautiskās rakstnieku un tulkotāju mājas rezidentu prozas un dzejas lasījumi, kuros piedalīsies literāti Jānis Rokpelnis, Aivars Eipurs, Liāna Langa, Maira Asare un Uldis Bērziņš. Plkst. 14.30 turpat notiks grāmatu autoru, Ventspils novadnieku godināšana.

Laukumā pie Galvenās bibliotēkas ieejas plkst. 12 notiks Ilgvara Zalāna glezniecības izrāde. Skatītāji kļūs par lieciniekiem radīšanas mistērijai. Mākslinieks improvizējot uz pamatnes ar krāsām radīs mākslas darbu – lielformāta gleznojumu. Turpat plkst. 15 notiks Ventspils šķērsotāju kluba "3way" paraugdemonstrējumi, bet plkst. 15.30 – foto konkursa "Viena diena Ventspilī" uzvarētāju apbalvošana.

LETA