Izstādes atklāšanā piedalīsies Čehijas Republikas vēstniecības, Ventspils pašvaldības un Latvijas Nacionālās bibliotēkas pārstāvji. Ar izstādi tās autori centušies godāt ne vien slavenas un mazāk zināmas personības abu tautu literatūrā, bet arī tulkotājus, bez kuru devuma literārā saskarsme nebūtu iespējama.

Izstādē izmantoti materiāli no Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas, Rakstniecības, teātra un mūzikas muzeja, Nacionālā muzeja (Prāga), Nacionālā Rakstniecības muzeja (Prāga), Liepājas teātra, Latvijas Leļļu teātra, Pāvela Štolla, kurš ir izstādes idejiskais un tēmas izpētes autors, un Ivana Malija privātajiem arhīviem.
Projektu finansē Latvijas Valsts Kultūrkapitāla fonds, Čehijas Republikas vēstniecība Latvijā, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas Literatūras centrs, SIA Skrivanek Latvia.

Plašāka informācija:
Olita Šteimane
Ventspils Galvenās bibliotēkas direktora vietniece
Tālr: 63623231

Informāciju sagatavoja:
Inguna Almbauere
Ventspils pilsētas domes Pilsētas mārketinga nodaļas vadītāja