Materiālus izstādei atlasījuši un komentējuši Latvijas Nacionālās bibliotēkas darbinieki sadarbībā ar vienu no viszinošākajiem grāmatas vēstures speciālistiem, mākslinieku, Latvijas Mākslas akadēmijas profesoru Valdi Villerušu, kurš 22. aprīlī Ventspils bibliotēkā piedalīsies izstādes atklāšanā.
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Publicitātes nodaļas speciālisti uzsver, ka latviešu grāmatu māksla ieņem nozīmīgu vietu tēlotājas mākslas nozares attīstībā un ir katra konkrētā laika posma apziņas veicināšanas faktors. Izstādē vislielākā uzmanība veltīta māksliniekiem, kas savu radošo garu un mākslinieka prasmi ielika skaistu, kultūrvērtīgu izdevumu tapšanā. Izstāde ir cieņas apliecinājums daudzajiem grāmatu grafikas autoriem. Izstādē liela uzmanība pievērsta grāmatu mākslas stiliem un virzieniem, tehnikām un koncepcijām, ļoti atšķirīgajam gadsimtu piedāvājumam un liecībām.

Izstāde "Latvijas grāmatu māksla" līdz šim eksponēta Čehijas Nacionālajā bibliotēkā Prāgā, Lietuvas Martina Mažvida Nacionālajā bibliotēkā Viļņā un Horvātijas Nacionālajā un Universitātes bibliotēkā.

Ventspils bibliotēkas pasākumu zālē Akmeņu ielā 2 (2. stāvā) izstāde "Latvijas grāmatu māksla" būs apskatāma līdz 2009. gada 15. maijam.
Izstādes "Latvijas grāmatu māksla" tapšanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Informāciju sagatavoja:
Margarita Marcinkeviča