Līdz 8. augustam, kad tiks atvērta jaunā bibliotēka, Pārventas bibliotēkas lasītāji grāmatas varēs nodot speciālā grāmatu nodošanas iekārtā pie jaunās bibliotēkas ieejas.

Sākot regulāru darbu no 10. augusta, bibliotēkai būs noteikts darba laiks no plkst. 11 līdz plkst. 19.

Jau ziņots, ka jaunās bibliotēkas būvdarbi ir tikpat kā pabeigti – ēkas iekšpusē vēl notiek sīki remontdarbi, pieslīpējot detaļas, bet ekspluatācijā jauno būvi plānots nodot 10. jūlijā, aģentūru LETA informēja Ventspils bibliotēkas direktors Aigars Krauze.

Paredzēts, ka jauno bibliotēku atklās pilsētas svētku laikā augusta sākumā.

Jau ziņots, ka bibliotēkas celtniecība ilga vienu gadu – ēkas pamatakmens tika ielikts 2008. gada 19. jūnijā.

Jaunās bibliotēkas ēka ir unikāla un no arhitektoniskā viedokļa sarežģīta būve. Bibliotēkas projekts ir oriģināls ar tā ovālajām formām un apaļajām sienām, kā arī slīpajām grīdu virsmām.

Būves projekta autors ir arhitektu birojs SIA "India".

Ēkas būvniecību veic SIA "Pilsbūve", un tās kopējās izmaksas tiek lēstas 2,64 miljonu latu apmērā. Projekts tiek finansēts no Ventspils pašvaldības un valsts budžeta līdzekļiem.

Kārlis Lithens LETA