Kultūras ministre Helēna Demakova (TP) uzsvēra Pārventas bibliotēkas pamatakmens ielikšanas ceremonijas simbolisko nozīmi – 18. jūnijā Rīgā notika Mežaparka Lielās estrādes svinīgā nodošana ekspluatācijā, savukārt 20. jūnijā svinīgi tiks uzsākti Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbi.

Ministres skatījumā, pašlaik viena no iespējām, kā stimulēt valsts ekonomiku, ir lielu būvju pasūtīšana. Arī jaunā Pārventas bibliotēkas būve esot iespēja sekmēt Latvijas ekonomikas atveseļošanu.

Bibliotēkas jaunās ēkas pamatakmens ielikšanas ceremonijā piedalījās arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks, kurš savā uzrunā norādīja uz Ventspils pilsētas nozīmi "bibliotēku tapšanas parādē" visas valsts mērogā, jo tieši pēc Ventspils Galvenās bibliotēkas ēkas būvniecības bibliotēku ēkas tika uzceltas arī vairākas citās Latvijas pilsētās.

Savukārt Ventspils domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Jānis Vītoliņš pauda pārliecību, ka jaunā bibliotēka būs visas Pārventas sabiedriskās un kultūras dzīves centrs, kurā būs iespēja rīkot dažādus kultūras pasākumus. Politiķis slavēja "lielisko sadarbību ar Kultūras ministriju", īpaši norādot ministres Demakovas lielo ieguldījumu projekta tapšanas gaitā.

Pasākuma noslēgumā bibliotēkas pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Pārventas bibliotēkas projekta autors ir arhitektu birojs "India", savukārt būvniecību veiks SIA "Pilsbūve". Būvniecības kopējās izmaksas tiek lēstas 2,64 miljonu latu apmērā, un projekts tiks finansēts no Ventspils pašvaldības un valsts budžeta līdzekļiem. Kā pamatakmens ielikšanas ceremonijā norādīja Vītoliņš, valsts finansējums šī projekta gaitā sasniedz 800 000 latu.

Bibliotēku ekspluatācijā paredzēts nodot 2009. gada pavasarī.

LETA