Saskaņā ar Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksa (DESI) 2020.gada datiem tikai 43% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem ir vismaz digitālās pamatprasmes. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātās “Digitālās transformācijas pamatnostādnes 2021.-2027.gadam” ilgtermiņā paredz panākt digitālo pamatprasmju attīstību vismaz 70% iedzīvotāju. Kā viena no aktivitātēm, lai veicinātu šī mērķa sasniegšanu, ir programmas “Dari digitāli” ietvaros īstenotās 6000 digitālo aģentu mācības un plānotās mācības, kuru ietvaros līdz 2022.gada beigām plānots izglītot 2000 digitālo līderu – nevalstisko organizāciju biedrus, valsts pārvaldes un izglītības iestāžu darbiniekus, bibliotekārus, kas iegūtās zināšanas un prasmes varēs nodot tālāk savās kopienās.

Aicinām Jūs pievienoties digitālo līderu mācību programmas atklāšanas pasākumam 27.oktobrī plkst. 11.00 tiešsaistē platformā ZOOM.

Pasākuma laikā iepazīstināsim ar mācību programmas norisi, digitālo līderu testēšanas procesu, nozīmi un mācību gaitā sagaidāmajiem rezultātiem. Tāpat iezīmēsim mācību mērogu, nepieciešamību sabiedrībai un valsts un pašvaldību iestāžu interesi.

Pasākumā piedalīsies:

  • Gatis Ozols, VARAM valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos,
  • Andris Bērziņš, Latvijas Samariešu apvienības direktors,
  • Zane Raščevska, Digitālo līderu mācību pasniedzēja, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola “RISEBA”,
  • Digitālo līderu mācību dalībnieki.

R.S.V.P. Lūgums apstiprināt savu dalību pasākumā līdz 25.oktobrim, plkst. 16.00, rakstot uz e-pasta adresi nadina@deepwhite.lv vai zvanot pa tālr. +371 26201666. Aktīvā saite dalībai pasākumā platformā Zoom, Meeting ID: 837 4082 6910, Passcode: 403237.

Vairāk par pieejamajiem e-risinājumiem un to lietošanu dažādās dzīves situācijās uzziniet Latvija.lv atbalsta vietnē mana.latvija.lv.

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi.

Plašāka informācija pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē https://mana.latvija.lv/.

 

Informāciju sagatavoja:

Nadīna Erdmane
D e e p W h i t e Mediju projektu vadītāja