Kā informē Valsts kancelejā, izdevums piedāvā praktisku ieteikumu apkopojumu publiskajā sektorā – tostarp pašvaldībās – strādājošajiem un pastarpināti visai Latvijas sabiedrībai, kā atpazīt manipulatīvas metodes informatīvajā telpā, kā tām pretoties individuālā, institūcijas un valsts līmenī, kā arī pēdējos gadu desmitos pret Latviju visbiežāk vērsto 51 dezinformācijas vēstījumu un to zinātnē un faktos balstītos atspēkojumus. Valsts kancelejas stratēģiskās komunikācijas komandas vadībā pie izdevuma strādājuši 10 Latvijā atzīti autori, praktiķi un savas jomas akadēmiskie eksperti, kas pārstāv piecas augstskolas. Autori cer, ka izdevums būs noderīgs gan komunikācijas iesācējiem, gan pieredzējušiem praktiķiem, kā arī cilvēkiem, kas ikdienā nestrādā ar komunikāciju vai informatīvās telpas drošību saistītā jomā. Rokasgrāmata paredzēta, lai iedrošinātu Latvijas iedzīvotājus, balstoties uz pieeju, ka jebkurš var uzņemties atbildību par Latvijas stāsta veidošanu, gan ar aktīvu pilsonisko līdzdalību sniegt artavu informatīvās telpas drošības stiprināšanā.

13. septembrī klātesošie varēs uzklausīt vairāku izdevuma autoru stāstījumus par cīņu pret dezinformāciju un naratīviem, kas vērsti pret Latvijas valsti. Tāpat pasākuma apmeklētāji dāvinājumā saņems rokasgrāmatas eksemplāru. Vienlaikus Valsts kanceleja informē, ka jau drīzumā izdevums būs ikvienam pieejams arī elektroniskā formātā.

Pieteikšanās prezentācijas pasākumam norisināsies līdz 12. septembra pulksten 10.00 VAI sasniedzot pieteikumu skaita limitu. Pasākums norisināsies tikai klātienē, un tā dalībnieku skaits ir ierobežots. Lai pieteiktos, jāaizpilda elektroniska veidlapa.

Pasākumu rīko Valsts kanceleja sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centru.

Informāciju sagatavoja:
Emīls Rotgalvis
Medijpratības nozares eksperts
Latvijas Nacionālā bibliotēka / Bibliotēku attīstības centrs
+371 20420628 / emils.rotgalvis@lnb.lv / www.lnb.lv