Godinot Kārļa Mīlenbaha piemiņu un viņa izcilos nopelnus latviešu valodniecības attīstībā, RLB un LZA 1998.gadā iedibināja K.Mīlenbaha balvu un kopēji nolemj apbalvot kādu mūsu izcilu valodnieku. To piešķir reizi divos gados. Balvu piešķir individuāli un tikai vienu reizi mūžā par vērtīgu ieguldījumu latviešu lietišķajā valodniecībā, īpaši valodas kopšanā. 2012.gada K.Mīlenbaha balva tika piešķirta valodniecei Rasmai Grīslei. Līdz šim balvu saņēmuši latviešu valodas kopēji: Jānis Kušķis (1999), Dzintra Hirša (2002), Melita Stengrevica (2004), Aina Blinkena (2007), Ojārs Bušs (2009).

Kārļa Mīlenbaha balvas nolikums paredz, ka balvas fonds ir astoņu minimālo algu apmērā pirms nodokļu nomaksas, kuru līdzīgās daļās piešķir LZA un RLB. Balvas saņēmējam summa tiek pārskaitīta viņa norādītajā kontā. Lai nodrošinātu 2012. gada Kārļa Mīlenbaha balvas fondu, RLB Valde un LZA pārstāvji izsludināja savu biedru vidū mērķziedojumu akciju.

Lai izteiktu atzinību un godinātu izcilo valodnieci, RLB biedri Rasmu Grīsli, kas ilgu gadu garumā, devusi vērtīgu un nozīmīgu ieguldījumu latviešu valodas kopšanā, jubilāri mājās apciemoja biedrības un akadēmijas pārstāvji. Jubilārei tika pasniegts apsveikuma raksts, piemiņas medaļa un ziedi. Grīsles kundze jutās aizkustināta un pagodināta.

Dr. philol. Rasma Grīsle daudzus gadus bijusi RLB biedre un aktīvi līdzdarbojusies īpaši latviešu valodas jomā. Grīsle ir viena no RLB Latviešu valodas attīstības kopas dibinātājām un, līdz nopietnai saslimšanai, bijusi aktīva kopas dalībniece un bieži referējusi par valodas tematiem, un valsts valodas atveseļošanu un nostiprināšanu. Latviešu valodas attīstības kopas ar dažādu fondu un privātu atbalstu publicējusi vairākas Rasmas Grīsles grāmatas, tās ir: Rasmas Grīsles 1958. gada disertācija “XVII gadsimta gramatikas kā latviešu valodas vēstures avots”, 2011; Rasmas Grīsles pieraksti latviešu valodas ievadkursā: “Jāņa Endzelīna latviešu valodas propaideutikas lekciju kurss”, 2010; Rasma Grīsle, “Heterotonu vārdnīca un Heterotonijas pētījumi” ar Rasmas Grīsles bibliogrāfiju, 2008; Rasma Grīsle “Spēkildze II”, 2007. gadā; Rasma Grīsle “Spēkildze I” 2005. gadā. Rasma Grīsle apbalvota ar Triju zvaigžņu ordeni.