Jākobs un Vilhelms Grimmi apkopoja vācu pasakas un teikas, ievedot drukātajā pasaulē Sniegbaltīti, Sarkangalvīti un Ansīti un Grietiņu.
Pēc pasaku izdošanas piecās grāmatās brāļi Grimmi turpināja izdarīt piezīmes un labojumus uz savu personisko grāmatu lapu malām.
Tagad šīs grāmatas uzskatāmas par vienām no dārgākajām pasaulē un ir iekļautas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.
Aptuveni 30 miljonus eiro (21,08 miljonus latu) vērtās grāmatas glabājas kādas bankas seifā Vācijas ziemeļu pilsētā Kaselē.
Brāļu Grimmu muzejs apgalvo, ka grāmatas pieder tā Grimma sabiedrībai. Savukārt Kaseles Nacionālā bibliotēka norāda, ka muzejs ir tikai aizņēmies grāmatas un ka to patiesais īpašnieks ir pilsēta.
Vairāk nekā 30 brāļu Grimmu darbu eksperti no Vācijas un citām valstīm parakstījuši vēstuli muzejam, aicinot to atdot grāmatas.
Vēstulē norādīts, ka nacionālā bibliotēka varētu grāmatas digitalizēt un ievietot attēlus internetā.
Eksperti arī norāda, ka UNESCO rīkojies nepareizi, atzīstot muzeju par grāmatu īpašnieku.

LETA DPA