8. janvārī Kinomuzeja telpās darbību sāks sinematēka – publiski pieejama filmu bibliotēka, kas muzeja apmeklētājiem īpaši iekārtotā telpā ļaus noskatīties kādu no kinoklasikas filmām.
Gadiem ilgi publiski pieejamas filmu sinematēkas neesamība Rīgā Latvijā ir bijusi viena no problēmām gan kinokultūras zemajam prestižam, gan iemeslam, kāpēc attiecībā uz kino valda pavirša un patērējoša attieksme, norādīja muzejā.
Kino muzeja speciālisti ar "Rietumu bankas" atbalstu ir izveidojuši filmu kolekciju, kas studentiem un citiem kultūras vērtībām atvērtiem interesentiem ļaus iepazīt filmas, kas atstājušas pēdas pasaules kino kultūrā.
Muzeja sinematēkā būs iespējams noskatīties gan vairākus simtus Eiropas un ASV kino filmu, gan arī kopš 90. gadu sākuma Latvijā uzņemtās filmas.
Sinematēkas atklāšanas laikā 9. janvārī plkst. 18 notiks kinozinātnieces Valentīnas Freimanes lekcija no cikla, kas veltīts spožām 20. gadsimta kino ikonām aktrisēm Luīzei Bruksai un Ritai Heivortei.
Sinematēkas filmu kolekcija tapusi, sadarbojoties ar distribūcijas kompānijām "Forum Cinemas Home Entertainment" un "ACME".

Aila Ādamsone LETA