No šī gada pavasara līdz rudenim Ulbrokas bibliotēkā savu simbolisko piederību meklēja mākslinieces Gundegas Muzikantes zīmēti seši logotipi. No kuriem tad viens ir kļuvis par Ulbrokas bibliotēkas atpazīstamības zīmi. Mūsuprāt tajā rodams sirsnīgums, patiesums un piederība novadam. Tas raisa spilgtas emocijas un ir oriģināls, kas atšķiras citu bibliotēku vidū un kalpo simboliskai attiecību veidošanai ar lasītāju. Tas sniedz informāciju un rosina izmantot bibliotēkas pakalpojumus. Par to pārliecinājāmies vairākos Ulbrokas bibliotēkas pasākumos, piemēram, tematiskajā pasākumā “Kāpēc bruņurupucim bruņas sastāv no gabaliņiem?”, kad, dalībniekiem, bija iespēja, no grāmatu formas gabaliņiem salikt vai savienojot kopā robežpunktus, veidot Stopiņu novada teritoriju, ikvienam nozīmīgas ir esošā novada robežas un to līdzība ar bruņurupuci.

Paldies māksliniecei Gundegai Muzikantei par oriģinālo un informatīvo tēlu Ulbrokas bibliotēkas logotipa izveidē. Paldies visa vecuma balsotājiem, kas piedalījās un aktualizēja tēla izvēli. Savu mājvietu ieguvis grāmatu bruņurupucītis, kura raksturam piemīt gadalaika noteikti laikapstākļi, eiropiski paradumi un spilgtums rosībai grāmatu vidē.

Daiga Brigmane,

2016. gada 8. novembris