Pasākums norit Valsts Kultūrkapitāla fonda finansētā Ventspils bibliotēkas projekta “Mana grāmatzīme rakstniekam” ietvaros un tā mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu lasīšanu un radošo darbību.

 

Jau no decembra mēneša bibliotēkas bērnu nodaļa sadarbībā ar vidusskolas vizuālās mākslas pulciņa dalībniekiem un tā vadītāju mākslinieci Laimdotu Junkaru nodarbībās iepazinās ar populārā bērnu rakstnieka Vika daiļradi un spilgtākie iespaidi pārtapa grāmatzīmēs. Tagad bibliotēkas zaļajā zālē izlikta šo grāmatzīmju izstāde un jebkurš bibliotēkas apmeklētājs ir aicināts to apskatīt un izteikt savu vērtējumu. Visvairāk jaunie mākslinieki gaida paša rakstnieka un dzejnieka Vika vērtējumu.

 

Viks – sarežģītā zvirbulēna, tīdžerēna Ņuka, Pakrastes Čengura, Puķupūķa, Dūņu Rūķīša un citu jauno lasītāju vidū iemīļotu tēlu autors, ir spilgta personība mūsdienu bērnu literatūrā. Viņa pasakās, stāstos, autobiogrāfiskajā prozā un dzejā valda apbrīnojami patiess bērnišķīgums – realitātes un fantastikas savijums. Tas ļauj priecāties par autora meistarību un liecina par apbrīnojamu spēju iejusties bērnības vidē, par rakstniekam piemītošo “mūžīgā bērna garu”.