2011. gada 27. septembrī plkst.17.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas konferenču zālē (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) notiks tikšanās ar Šveices rakstnieku, Šveices pilsētas Unterägeri Goda pilsoni, bijušo Šveices Konfederācijas valdības padomnieku Andreasu Itenu (Andreas Iten).

Uz pasākumu aicina Šveices Konfederācijas vēstniecība Latvijā, Latvijas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka, Šveices lasītava Rīgā un Šveiciešu biedrība Baltijā.

Andreass Itens dzimis 1936.gadā Cūgas kantonā Unteregerī (Unterägeri). Viņš ir vairāku romānu, feļetonu un publikāciju autors. Ar plašāku informāciju par rakstnieku var iepazīties interneta mājas lapā

www.andreas-iten.ch

Andreass Itens lasīs fragmentus no savas grāmatas “Die köstliche Gabe der Neugier” (Zinātkāres vērtīgā dāvana) un feļetonu par savu braucienu uz Helsinkiem Islandes vulkāna izvirduma laikā. Pasākuma nobeigumā paredzēta diskusija.

Pasākums notiks vācu valodā.

Pasākuma atklāšanā runās:

• Šveices Konfederācijas vēstniecības padomnieks Urs Bīlers
  • LU Akadēmiskās bibliotēkas direktore Dr.h.c.philol. Venta Kocere
  • LU asoc. profesore Dr. philol. Tatjana Kuharenoka
  • Šveiciešu biedrības Baltijā prezidents Ēriks J. Grūbels.